Forum

Nt backup bozuk bkf

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nt backup bozuk bkf

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@Suleymanyasar)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba,

server 2003 kullanıyoruz. file server gibi herkes dosyalarını server üzerinde tutuyor.

server da d: diski içinde kullanıcılar klasörünün yedeklerini yine d: diskinde backup klasörüne alıyoruz. 

diskte yer az kaldığı zaman backup alamıyor. dosyalarda backup ta sıkıştırılmış şekilde duruyor. biraz yer sıkıntımız var.

kullanıcılar dosyaları kaybolunca bizi arıyor ve  backup alamamış olma durumları olabiliyor.

benim sıkıntım bkf dosyalarını kontrol eden bir birşey var mı? backup düzgün alınmış mı diye her server a girip backup almış mı diye kontrol etmek çok zaman alıyor. düzgün alınmamışsa manuel olarak girip kendim dosya silebilirim veya bazı dosyaları farklı yerlere taşıyıp yer açabilirim.

daha önce her server ın boş alanını gösteren bir script yazmıştım. okey e bastıkça bir sonraki server ın hard disk durumlarını gösteriyordu. ancak dosyalar sıkıştırılmış olduğu için boş yer olsada backup almama durumu olabiliyor.  

Gönderildi : 25/06/2014 13:33

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bunun yerine daha doğru bir backup yönetimi işletebilirsiniz. Anlamı aynı hdd üzerinde hatta sunucu üzerinde tutulan kopya backup sayılmaz.

ntbackup dışardan etkin yönetilebilen bir uygulama değil çerçevesinde ki herşey manuel gerçekleşiyor. Çoklu sunucuları yönetim kolaylığı için merkezi bir console sunan backup yazılımına ihtiyacınız var. Yazılımların çoğunda ise ihtiyaç duyduğu alanı bulamazsa scheduler job çakılır bunun temin edilmesi yada ona göre job dizayn edilmesi gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2014 16:09

(@Suleymanyasar)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

backup çözümleri için kurumumuz görüşmeler yapıyor ancak bu sene birşey olmayacak gibi. onun için eldeki imkanlarla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 

Gönderildi : 25/06/2014 19:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Sistemin durumunu ve durumun vehametini etkin anlatıyor olabilmeniz lazım yoksa bu http://www.cozumpark.com/forums/thread/432690.aspx
konuda ki gibi durumları çok fazla yaşıyor türkiyede ki şirketler. Zaten güncel bir işletim sistemi kullanmıyorsunuz. Hiçbir yatırım tüm veriyi kaybetmekten, çöküş sonrası ayağa kalkabilmek için kaybedilen zamandan daha maliyetli değildir biliyorsunuz. Eldeki imkanlar doğru ve tolere edilebilir politikaya sahip değilse eldeki imkan değildir öyle düşün ve patronları ciddi korkutun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/06/2014 21:16

Paylaş: