Forum

Web Sunucu Kurulmas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Sunucu Kurulması

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@AliYilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kendi evimde Web sunucu kurmak istiyorum.Basit bir şey yaptığım siteleri karşı tarafın görmesi yeterli.Html , asp , asp.net farkedermi bilmiyorum.Bunun için hangi program ile yapabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Gönderildi : 22/06/2014 20:28

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Windows üzerine IIS servisini kurarak yapabilirsiniz.

Gönderildi : 23/06/2014 01:35

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

O biraz uzun oluyor. Wamp server v.s var acaba html kodlarını v.s çalıştırıyormu.

Gönderildi : 23/06/2014 01:40

(@emredemirci-2)
Reputable Member

O biraz uzun oluyor. Wamp server v.s var acaba html kodlarını v.s çalıştırıyormu.

Web tasarımcısı değilim. Temeli html olduğuna göre destekliyordur her halde. 🙂

Gönderildi : 23/06/2014 02:10

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malesef olmuyor inceledim sadece php ve mysql tabanlı çalışıyor. IIS de çalışıyormu HTML kodları acaba.

Gönderildi : 23/06/2014 15:53

(@CanerOZEN)
Gönderiler: 66
Estimable Member

Wamp Server IIS SERVER apache webserver hepsi html destekler bunun yanısıra asp asp.net php alt yapılarını desteklemek için IIS SERVER ÜZERİNE apache kurarsanız tüm ihtiyaçlarınıza tek noktadan çözüm bulmuş olacaksınızdır.

Gönderildi : 23/06/2014 16:05

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurdum Wamp server.www klasörünün içine atıyorum dosyaları. Fakat tıkladığımda açmıyor.

Gönderildi : 23/06/2014 16:32

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Selamlar, Wamp server kurduktan sonra tarayıcınıza http://localhost yada http://ipadresiniz yazıp açılış sayfasını görüntülemeyi deneyin. Eğer sayfa gelmezse Wamp server servislerinin başladığından emin olmak için servisleri kontrol edin. Bu localden erişim için gerekli adımlar. Web server dışarıdan gelen isteklere de cevap versin istiyorsanız modeminizin üzerinde yönlendirmeler yapmanız gerekecek.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 23/06/2014 16:41

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Wamp Server çalıştırdım. Servisler çalışıyor. Html uzantısını çalıştırmıyor. Siteyi klasör şeklinde atıyorum içine girdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.Bunun bir ayarı varmı. Yada başka bir program v.s varmı.

Unable to open WampServer's config file, please change path in index.php file 

Gönderildi : 23/06/2014 16:46

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Ali tekrardan selamlar, HTML dosyaları çalıştırmıyor yazmışsın ama hatada index.php bulamadım diyor. Linkinin sonundaki index.php' yi silip deneyebilir misin?

Gönderildi : 23/06/2014 16:59

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu seferde attığım dosyayı göremiyorum.Gördüğümde klasör ismi / index.html yada diğer sayfa isimlerini yazıyorum olmuyor.

Gönderildi : 23/06/2014 17:21

(@emredemirci-2)
Reputable Member

Merhaba Wamp Server çalıştırdım. Servisler çalışıyor. Html uzantısını çalıştırmıyor. Siteyi klasör şeklinde atıyorum içine girdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.Bunun bir ayarı varmı. Yada başka bir program v.s varmı.

Unable to open WampServer's config file, please change path in index.php file 

Konfigürasyon dosyası varsa oradan index.php'yi index.html olarak değiştirmenizi söylüyor gibi. 

Gönderildi : 23/06/2014 17:57

Paylaş: