Forum

Domaindeki clientle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaindeki clientlerde pc isimleri genelde nasıl oluyor?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
871 Görüntüleme
(@EmrahOmur)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar arkadaşlar;

200 clientlik bir domaini yönettiğimizi varsayalım.

20 ye yakın birim var.

Örneğin SATIN ALMA, SEVKİYAT VB.

Domainde bilgisayar isimleri kullanıcısı kimse örnek "ahmet başar" - ahmetbasar : olarak verilmiş.

Bazılarıda Sevkiyatahmet sevkiyatmehmet diye verilmiş.

bu yapıyı sevkiyat1 sevkiyat2 sevkiyat3 şeklinde değiştirmeyi düşünüyorum.

Neden böyle bir şey yapma gereği duyuyorum. Bilgisayarlarda çok sık kullanıcı değişiyor.

Öğrenmek istediğim genelde hangi yapı tercih ediliyor.

bu konuda bilgi paylaşımında bulunursanız memnun olurum. 

Gönderildi : 18/06/2014 18:08

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

En uç noktadan en alt sayı aşamasına kadar verebilirsiniz. Örneğin:

TRISTLVTMHS01 gibi (TR ülke, IST şehir, LVT semt Levent gibi, MHS departman ve bilgisayar sayısı gibi) 

Çok katlı bir binadaysan kat ismi, departman ve sayı şeklinde de yapabilirsin. Örn K1MHS01 gibi. Bu tamamen senin kullanımına bağlı bir olay, mantığı oturtursan bilgisayar ismiyle ilgili yönetimsel konularda zorda kalmazsın.

Gönderildi : 18/06/2014 18:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Benim tavsiyem Sevkiyatta 3 pc varsa sevkiyat 1 sevkiyat 2 sevkiyat 3 yap böylece kişi değiştiğinde yedek al domainden çıkar isim değiştir domaine alma birdaha uğraşmazsın adam zaten o departmana gelmiş olur ve şahsa değil departmana ait olur.

Gönderildi : 18/06/2014 18:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Bu tercih meselesi oluyor. Kullanıcılarınız gezici değil ise kullanıcı ismi soy ismin baş harfi olabilir. Birden fazla kişi tarafından kullanılan departman ismi olabilir. Örnek olarak Hakan Uzuner "Hakanu", Satınalma Depo "Satinalmad" gibi. Tabi tercih tamamen size kalmış.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/06/2014 00:29

(@EmrahOmur)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

yanlış anladınız galiba kullanıcı isimleri ile ilgili problem yok. kullanıcı isimlerini örnek ahmet.basar gibi veriyorum.

Ben pc isimleriden bahsediyorum. kullanıcı nereye giderse aynı kullanıcı adını kullanabilir. önemli olan pcler kalıcı. bu yuzden genel kullanım bilgilerini sordum. 

Gönderildi : 19/06/2014 02:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tamam Sonuçta departmanda 1 den fazla pc varsa departman ismi ver pc sayısını yazarsın operasyon1 -- operasyon2 kullanıcı daha sonra kendi dc account açar ama pc ismi hep ynı kalır ve takibi daha rahat olur

Gönderildi : 19/06/2014 02:49

Paylaş: