Forum

Server 2008 R2 Fou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 Foundation RDP Dosya Paylaşımı

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@HuseyinUYAR)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows Server 2008 r2 Fn işletim sistemli hp serverimde paylaşıma açmış oldugum klasörler var bu klasörlere server ağı içerisinden erişebiliyorum  şirket dışından rdp ile makineme baglandıgımda paylaştıgım dosyaları uzak baglantı yaptıgım makinenin ag bagkantılarında görmek istiyorum bu olayı server 2003 te yapabiliyordum fakat 2008 de başaramadım bu konuda yardımlarınız bekliyorum

Gönderildi : 17/06/2014 14:06

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Eskiden çalıştığını söylediğiniz server 2003 ip adresi farklımıydı ? Bunun dışında Rdp yaparken login olmadan önce yerel kaynaklar kısmında---> aygıtlar ve yerel kaynaklar kutucukları işaretli mi daha gelişmiş içerik isterseniz daha fazla butonuna basıp oradan tüm local sürücülerinizi yada paylaşımlarınızı bağlandığınız server da gösterebilirsiniz.

Gönderildi : 17/06/2014 15:32

(@HuseyinUYAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mehmet bey server 2003 2-3 sene önce kurup denemiştim o zaman olmustu nasıl oldugunu hatırlamıyorum baglandıgım serverda göstermek degil aradıgım tam dersi serverdaki paylaşımı kendi bilgisayarım ağında görmek ve paylaşmış oldugum dosyayı rdp vasıtasıyla ağ baglantılarımda görmek örnek \\1.1.1.1(ipsi)\paylasım(paylasmıs oldugum klasör)  şeklinde erişebilmek

Gönderildi : 17/06/2014 16:41

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Vpn kullanıyor olmayasınız o süre zarfında ?

Gönderildi : 17/06/2014 17:10

(@HuseyinUYAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

herhangi bir vpn tarzı bişey kullanmamıştım

Gönderildi : 17/06/2014 17:24

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Mehmet bey server 2003 2-3 sene önce kurup denemiştim o zaman olmustu nasıl oldugunu hatırlamıyorum baglandıgım serverda göstermek degil aradıgım tam dersi serverdaki paylaşımı kendi bilgisayarım ağında görmek ve paylaşmış oldugum dosyayı rdp vasıtasıyla ağ baglantılarımda görmek örnek \\1.1.1.1(ipsi)\paylasım(paylasmıs oldugum klasör)  şeklinde erişebilmek

Merhaba,

Merhaba,

Bahsettiğiniz paylaşımı hiç denemedim, ama yapabilmeniz için yanılmıyorsam UDP 135 Tcp 139 portlarıydı file sharing portları bunları NAT yaparak denediniz mi ?  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2014 20:33

(@HuseyinUYAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba,

Bahsettiğiniz paylaşımı hiç denemedim, ama yapabilmeniz için yanılmıyorsam UDP 135 Tcp 139 portlarıydı file sharing portları bunları NAT yaparak denediniz mi ?  

Dediğiniz gibi portları actım ve denedim sonuca ulaşamadım

Gönderildi : 17/06/2014 22:18

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba,

Merhaba,

Dediğiniz gibi portları actım ve denedim sonuca ulaşamadım

Merhabalar,

Deneyip olduğunu söylemişsiniz. Local networkünüzdeki bir makinaya RDP yapmış olabilirsiniz ama  dış ağdaki bir bilgisayara yapınca olmamış olabilir mi?

Gönderildi : 18/06/2014 11:14

(@HuseyinUYAR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstat uzun bir zaman oldu tam hatırlamıyorum nasıl oldugunu ama dışardan yapmış idim diye hatırlıyorum yardımcı programlarla bunu çözebilirmiyiz varmı bir fikriniz

Gönderildi : 18/06/2014 23:29

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Client ile RDP yapılan sunucu arasında VPN yapma şansınız var mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/06/2014 22:07

Paylaş: