Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dns

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

2008r2 de dns içinde hostname aynı ip si farklı yada ip si aynı hostname ayrı kayıtlar mevcut bunların bazılarının tarihleri farklı yada eski. Bunların oluşma nedeni kesin olarak nedir ve boyle olmasına ne neden olur. Networkde ne gibi sorunlar oluşur. Database bağlanma sorunları oluşurmu clientlar tarafında

Gönderildi : 05/06/2014 03:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ipsi aynı isimler farklı ise örnek olarak içeride bir servere birisi internet.com olarak ulaşır farklı bir tanımlama içinde superinternet.com olarak erişir bu mantıkla açılmış olabilir. İsimler aynı ipler farklı ise birden fazla ethernet kartı olması mümkün.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2014 11:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dhcp ile ip aldıklarında otomatik olarak dns kaydı oluşuyor olması muhtemelen

eski kayıtları sil seçeneğini aktif edip suresini dhcp lease sureniz ile aynı yaparak bu gibi eski kayıtların kalmasından kurtulabilirsiniz.

Gönderildi : 05/06/2014 12:09

Paylaş: