Forum

2008 Server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server üzerinde klasör ve dosya ismi değiştirme sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
851 Görüntüleme
(@burakkayhan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba

2008 r2 server kullanıyoruz işletim sistmlerimiz win 7 prof olarak kullanılıyor. win 7 kullanıcıları server üzerinde bir den çok kişinini kullandığı klasörler içinde bulunan dosyaların isimlerini değiştiremiyor . bütün yetkileri tam açık olmasına ramen isim değişikliği olmuyor sürekli izin hatası veriyor. fakat win xp kullanıcıları hiç problem yaşamadan hem klasörde hemde dosyalarda isim değişikliği yapabiliyorlar. uzun süredir bir çözüm bulamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 02/06/2014 14:36

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

İsim değiştirmeye çalışırken başka kullanıcı isim değiştirilen klasöre bağlı olabilir mi? Ayrıca isim değiştirmeye çalışan kullanıcının o klasör üzerindeki security yetkileri nedir? Sürekli aynı ismi mi vermeye çalışıyorsunuz yoksa farklı isimler vermeyi de denediniz mi?

Gönderildi : 02/06/2014 21:38

(@burakkayhan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

farklı isimleri denedim fakat olmuyor. güvenlik yetkileri açık kullanıcıların onda da sorun yok  örnek vermek gerekirse;

d:\aa\04.06.2014\qwerty.jpeg dosyası 10 kullanıcı bu aa klasoru için de işlem yapmakta içinde bulunana diğer klasörlerle 2 kullanıcı 04.06.2014 tarihli klasörün içinde işlem yapıyor bi tanesi labrotuar ortamında resim çekıyor diğeri işe çekilen resimlerin ismini değiştiriyor fakat bu işlem aynı anda olmuyor yani bir çakışma olasılığı yok ilk oluşturan qwerty.jpeg resmini daha sonra ki kullanıcılar bu resim dosyasısın n ismini değiştiremiyor problem bu 🙂

Gönderildi : 04/06/2014 11:13

Paylaş: