Forum

İp Alma Süresi

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp Alma Süresi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@Alper_Tekin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Server 2008 de domain yapım var. Clientlarım win7, klasör yönlendirme yapıyorum. Clientlarda DHCP aktif yaptığımda logon olduğumuzda henüz ip alamadığı için kullanıcı masa üstü gelmiyor ve profile erişim hatası veriyor. Elle ip atadığımda sorun yok. DHCP sunucusu olarak server 2008, firewall ve modem üzerinden ip dağıttım sonuç aynı. Oturumu açarken 5-10 sn ye bekleyip açarsam sıkıntı yok. Client tarafında ip almayı nasıl hızlandırabilirim. Teşekkürler

Gönderildi : 23/04/2014 14:25

(@guvenyildiz)
Gönderiler: 12
Active Member

event lere bakmak ve network tarafında bi analiz yapmak daha faydalı olabilir tabiki ama bu kapsamlı bir yol olacaktır. (dhcp paketlerine ne oluyor acaba. ya da makinanın ethernet kartı driver ından da oalbilir)

en hızlı çözüm bence group policy den "bilgisayar baslangıcında ve açılısında herzaman network u bekle" özelliğini açmak olacak.

CC > Policyes -> Administrative Templates -> system/Logon -> Always wait for the network at computer startup and logon

Gönderildi : 23/04/2014 15:36

(@Alper_Tekin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Güven hocam cevap için teşekkür ederim dediğinizi uyguladım açılışta lütfen bekleyin deyip networkün hazır olmasını bekliyor süre biraz uzun gibi geldi o yüzden geri iptal ettim. Neden geç ip alıyor çözümünü bulamadım o yüzden statik ip vermeye karar verdim o şekilde sorunsuz çalışıyor

Gönderildi : 24/04/2014 13:12

Paylaş: