Forum

MailEnable Yardım

Bildirimler
Hepsini Temizle

MailEnable Yardım

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@ihsanakyildiz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Bir sunucu şirketinden panel kurdurmadan windows sunucu aldım uzak masa üstünden bağlanıp mailenable kurdum amacım bu sunucuyu sadece mailinglerim için kullanmak yani bir web sitesi kurulumu yapmayacağım.

MailEnable ye istediğim domaini tanımladım burada büyük bir problemim var ben domainimi bu sunucuya nasıl yönlendireceğim. 

Sunucu şirketine ulaşıp sorunumu bildirdiğimde almış olduğum domaine başka bir yerden hosting açıp mx kaydını windows sunucuya yönlendirmemi istediler peki email için kullanamk istediğim sunucudaki MailEnable mx kaydını nerden alacağım. 

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. 

Gönderildi : 03/04/2014 19:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Öncelikle alan adı almalısınız, eğer alıdysanız;

Alan adı aldığınız yerdeki yönetim ekranından DNS kayıtların mx,spf vv. kayıtları oluşturmanız gerekiyor. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2014 19:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

mx kaydını bir yerden almanıza gerek yok

domainin tutuldugu dns sunucuda bir mx kaydı olusturulup bu kayda da mailenable kurdugunuz sunucunun ip adresi girilecek 

Gönderildi : 03/04/2014 19:17

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yani Anladığım Kadarıyla Domaini isimtescilden satın almıştım oradaki mx lerin yanına sadece sunucunun ıp adresini yazmam yetiyor değil mi?

Gönderildi : 03/04/2014 19:22

(@mustafatasci)
Üye

Evet doğrudur.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2014 20:01

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Saolasın hocam, peki bir şey daha sormak istiyorum. webmailin açılabilmesi için ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor.

Ben yapmış olduğum ayarların resmini iletiyorum rica etsem bir bakıp yanlışım varsa düzeltir misiniz?

http://www.kralnetci.com/

Sunucunun IP adresi : 93.89.236.5 

Gönderildi : 03/04/2014 20:08

(@mustafatasci)
Üye

merhaba,

mail.domainadı.com diye bir kayıt oluşturunuz daha sonra maili sunucunuzun olduğu yapıda, fw veya modem varsa gerekli port ayarlarını yaparak mail sunucunuza ulaşabilirsiniz.

Eğer yapıda exchange var ise Outlook Anywhere enable ederek, sertifika vs yüklemeniz gerekir. Sertifika hatası vermemesi için vs. 

Gönderildi : 03/04/2014 20:31

Paylaş: