Anasayfa » Forum

Server 2008 R2 Tari...

Bildirimler

Server 2008 R2 Tarih Ve Saat Sorunu  

RSS
Uğur ESTÜRK
(@UgurESTURK)
Üye

merhaba ;

windows server 2008 r2 sistemimizde devamlı tarih saatlerimiz değişmekte ayrıca sayılar,para birimide değişiyor. bunları gpo ile sabitleyebilirmiyiz. ilgili arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..

Alıntı
Gönderildi : 01/04/2014 15:54
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

Sanallaştırma ortamınız var mı varsa VMware mi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 17:01
Uğur ESTÜRK
(@UgurESTURK)
Üye

Yok hayır sanallaştırma yok direk fiziki sistem.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 18:53
Evrim İçelli
(@Evrimicelli)
Üye

Merhaba,

Sunucu üzerine siz farkında olmadan başka bir GPO etki ediyor olabilir mi? "Gpresult /H c:\gpresult.html" komutu ile uygulanan ayarları bir inceleyin derim.

Sadece saat  değişikliği olsaydı external NTP sunucularına yönlendirmenizi önerecektim ancak para birimi vs değişiyorsa etki eden bir GPO olabilir.

İyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 19:00
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

[quote user="Evrim İçelli"]

Merhaba,

Sunucu üzerine siz farkında olmadan başka bir GPO etki ediyor olabilir mi? "Gpresult /H c:\gpresult.html" komutu ile uygulanan ayarları bir inceleyin derim.

Sadece saat  değişikliği olsaydı external NTP sunucularına yönlendirmenizi önerecektim ancak para birimi vs değişiyorsa etki eden bir GPO olabilir.

İyi çalışmalar. 

[/quote]

Evrim İçelliye katılıyorum. Saat tarih diliminizi control edebilirmisiniz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 19:54
Uğur ESTÜRK
(@UgurESTURK)
Üye

Kontrol ettim ancak dediğim gibi herhangi eden extra bir gpo bulunmuyor. Gpo ile kısıtlama getiremezmiyiz sevgili arkadaşlar ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 20:48
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

GPO içerisinde

User Configuration

└ Preferences

└ Control Panel Settings

└ Regional Options

iyi çalışmalar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 21:10
Uğur ESTÜRK
(@UgurESTURK)
Üye

Hocam bu yöntem çalışmıyor . onu denemiştim ama yine aynı şekilde.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2014 21:33
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

http://www.timesynctool.com/

bu uygulamayı deneyebilirmisiniz. Bu arada windows tüm updatelerini yaptı mı ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/04/2014 15:12
Uğur ESTÜRK
(@UgurESTURK)
Üye

evet yapıldı. gpo ile sabitleme varsa 3part uygulamalara ne gerek var hocam ? gpo ile sabitleme yapamıyormuyuz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2014 00:15
Bora YILDIZ
(@borayildiz)
Üye

fiziksel makinalar üzerinde (server) ilo drac imm gibi özellikleri kullanarak bios saatlerini de ntp ile standart hale getirebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2014 11:32
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

[quote user="Uğur ESTÜRK"]evet yapıldı. gpo ile sabitleme varsa 3part uygulamalara ne gerek var hocam ? gpo ile sabitleme yapamıyormuyuz ?
[/quote]
gpo ile tabiki sabitleme yapabilirsiniz.fakat time server farklı bir yerden saati değiştiriyor benim anladığım kadarı ile. gpo ile sabitledik varsayalım 2 saat sonra yine saat değişecektir. bence bunun nereden kaynaklandığını bulmalısınız, BIOS,DC,Sanallaştırma varsa onların saatlerine ve PDC rolünün olduğu serverin saatine bakmanızda yarar görüyorum pdc rolünün olduğu server i domain controller üzerinde komut satırını açarak netdom query fsmo komutunu çalıştırarak görebilirsiniz. PDC aynı zamanda dc ler arasında saat senkonizasyonunu sağlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2014 14:20
Paylaş: