Forum

Active Directory &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Üzerinden GPO ile program dağıtımında hata....

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
818 Görüntüleme
(@GurcanADALI)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AD üzerinden Domaine dahil bilgisayarlara otomatik program kurulumu yapmak istiyorum. Fakat .msi dosyasını OU üzerine Assign etmek istediğimde "Add operation failed.Unable to extract deployment information from the package. Run validation on the package to ensure that the package is correct." uyarısı alıyorum ve olumsuz sonlanıyor. .exe dosyasını .msi olarak kendim hazırlamıştım bu hatayı alınca orjinal bir .msi dosyasını uyguladım fakat onuç değişmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 28/03/2014 14:43

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

sorun installerdan mi kaynaklaniyor anlamak icin asagidaki msi dosyasini import etmeyi denermisiniz

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=21895  

Gönderildi : 28/03/2014 15:01

(@GurcanADALI)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

Sanırım .msi dosyaları ile alakalı değil çünkü ben belirtmeyi de unuttum daha öncesinde de "Canot verify path is a network location. If this package is not available from a network share ...." gibi bir uyarı alıyorum.Dosyanın bulunduğu dizine problem yaşıyorum sanırım Fakat bu dizinin hem Domain Controller Server üzerinde ve Kullandığım kullanıcı da tüm haklara sahip Domain Admin kullanıcısı. Dizinin paylaşım ve erişim hakları Full düzeyde açık. 

Gönderildi : 28/03/2014 15:30

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

siz dosyayi belirtirken c:\pgm\xx.msi gibi mi belirtiyorsunuz ?

Gönderildi : 01/04/2014 02:12

Paylaş: