Boş Kullanıcı Profi...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Boş Kullanıcı Profili  

  RSS
zekieren
(@zekieren)
Üye

Merhaba;

Domain üzerinde çalışan kullanıcım sabah bilgisayarını açtığında dosyalarının kaybolduğunu söyledi, bilgisayarı incelediğimde "user1.domain.local" kullanıcısının yanına otomatik "user1" olarak kullanıcı profili açıldığını gördüm, bu profillerden "masaüstü","belgelerim" klasörlerinin içi de boş, işin ilginç tarafı domain adminiyle login olduğumda kullanıcının domain profili de gözükmüyor, sizce sebep nedir yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 18/03/2014 13:23
Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Merhaba,

Öncelikle disklerde oturum açmak işlemini tamamlayacak kadar boş alan var mı kontrol edebilir misiniz?

Daha sonra user1.domain.local ile oturum açıldığında C:\Users\ klasörünün altında user.domain.local kullanıcısı ve içerisinde dosyalar mevcut mu kontrol edebilir misiniz?

Windows kullanıcı hesabında problem olduğunda genel de şekilde ikinci hesabı açıyor diye biliyorum. Kontrollerinizden sonra sonucu yazarsanız kalıcı çözüme bakabiliriz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2014 16:58
zekieren
(@zekieren)
Üye

Merhaba Selim Bey dönüş için teşekkürler;

Evet boş alan var, ama sıkıntı C:\Users klasörü altında, sonu .local olan ve olmayan user1 profili mevcut ama içerisinde dosyalar yok, bir de domain admin'iyle logon olduğumda sadece user1 görülüyor .local olan gözükmüyor.   

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2014 17:13
zekieren
(@zekieren)
Üye

Merhaba;

Sorunu çözdüm, sorun bilgisayara mikro kuran arkadaşın, kullanıcıya "domain user"'a ilaveten "guest" üyeliği de vermesiymiş, benzer sorun yaşayan arkadaşların bilgisi olsun, teşekkürler...   

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2014 17:21
Paylaş: