Forum

windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2012 local ağ dosya yazma sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@canertosuncuk)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

herkeze iyi çalışmalar. 

windows serber 2012 kurulu 2 adet server bulunmakta. Bu serverlar arasında local bir ap mevcut. yaşadığım sorun ise bir serverda çalışan bir java uygulamanın diğer serverda paylaşımı olan bir klasöre dosya yazamaması. Normalde bütün yetkiler ayarlanmış, başka uygulamalar, deneme için yazdığım basit java uygulaması dahil direk klasör oluşturup dosya oluşturup dosyaya yazabiliyor. Hiçbir yetkilendirme yapılmamasına rağmen. Ancak benim ihtiyaç duyduğum uygulama bunu yapamıyor. windows event loglarında login error hatası alıyorum." Failure Reason:U nknown user name or bad password."

Yukardada bahsettiğim gibi başka uygulamalar yazabilmektedir. Sadece belli bir uygulama ile denediğimde bu sorun ile karşılaşıyorum. Sadece uygulamaya özel ayarlar yada bu sorunun çözümü için herhangi bir düzenleme mevcutmudur acaba.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/03/2014 13:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorun yazılım kaynaklı görünüyor, siz yazıyorsunuz sanırım, bu nedenle bence kimlik bilgisi verme, kimlik doğrulama gibi konuları araştırın derim. Yani bu windows server ile ilgili bir durum gibi görünmüyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2014 16:53

(@canertosuncuk)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkür ederim.

Bahsettiğim yazılım bizim yazdığımız bir yazılım değil. java ile yazılmıs bir java socket server. sorun windows tan kaynaklanmıyor olabilir. Ancak bir yazılıma ait kimlik bilgisi doğrulama vb. işlemler nasıl yapılır nerden yapılır açıkçası bir bilgim yok. Biraz daha açıklayıcı yazabilirseniz yada bir kaynak belirtebilirseniz sevinirim..

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 19/03/2014 20:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda pek bir şansınız yok, ben siz yazdınız diye düşündüm. Bu durumda üretici kim ise onun ile bir görüşün.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2014 23:21

Paylaş: