Forum

uzak bağlantı sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak bağlantı sorunu server 2008(yanıtsız bir soru)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@MirkanTARHAN)
Gönderiler: 35
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herhangi bir kullanıcı ile uzak masaüstü bağlantısı yaparken  şu hatayı alıyorum ; 

TO LOG ON TO THİS REMOTE COMPUTER YOU MUST BE GRANTED THE ALLOW LOG ON THRIUTGH TERMİNAL SERVİCES RİGHT. BY DEFAULT MEMBERS OF THE OF THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP HAVE THİS RİGHT . İF YOU ARE NOT A MEMBER OS THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP OR ANOTHER GROUP HAS THİS RİGHT , OR İF THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP DOES NOT HAVE THİS RİGHT YOU MUST BE GRANTED THİS  RİGHT YOU MANUELLY "...

Forumda bu konuyu araştırdım  (  http://www.cozumpark.com/forums/thread/401703.aspx  )  ama bir soruma cevap alamadım ; DC ün yüklü olduğu makinadan yönlendirmiş olduğunuz yere kadar geliyorum (gpedit.msc-->bilgsayar yapılandırması --> windows ayarları  -->güvenlik ayarları --> local policy --> terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver ) 

Burada add butonu pasif halde ; yani herhangi bir kullanıcı yada grup ekleyemiyorum.Dediğiniz yolu takip ederken bazı seçenekler kilitli olarak görünüyor.Bunu nasıl aktif hale getirp grup yada kullanıcı ekleyebilirim.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 07/03/2014 13:57

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Dc üzerinde GPUPDATE /force yap. sonrasında Baktığında Ekle butonu Enable Olur.

Gönderildi : 07/03/2014 16:53

Paylaş: