Forum

Klasör Yetkile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör Yetkilendirme.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
536 Görüntüleme
(@MehmetOZTEMUR)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

iyi günler. arkadaşlar bir yapmak istiyorum .biraz saçma gelebilir ama belki mümkündür.  server üzerinde bir klasörü paylaşıma açıyorum. bu klasöre domaindeki kullanıcılar "run" komutu olmadığı için erişemiyorlar. ama bir şekilde path" \\dc01\paylasim" şeklinde erişebiliiyorlar. buraya kadar bir sıkıntı yok . kullanıcı burayı map'leyebilir . şimdi iş burda başlıyor. c# da yazmış olduğum bir program var. . kullanıcılar buraya program aracılığıyla veri yazabiliyorlar. ben kullanıcıların bu klasörün içindeki görmeleri istemiyorum. sadece program aracılığla yazabilsin okuyabilsin istiyorum. ancak klasöre list/read yetkisi vermezsem program çalışmıyor. diğer herşey çalışıyor. bunun dışında herşey çalışıyor. yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 28/02/2014 02:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Okuma yetkisi verdiğiniz bir klasörün içerisindekileri kullanıcıların görmemesini istiyorsunuz doğru mu anladım acaba? Doğru anladıysam şayet klasöre paylaşım yetkisi olarak Everyone atayın ve değiştirme + okuma yetkisi olsun. Daha sonra Security kısmında okumasını istemediğiniz ama yazmasını istediğiniz kullanıcıya sadece Write yetkisi verin.

Gönderildi : 28/02/2014 11:35

Paylaş: