Forum

Server 2003 GPO aya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 GPO ayarları hakkında bilgi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@zafergorgun)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server 2003 yüklü bilgisayarım var.  AD yükledim ve kullanıcılarımı ekledim. Ardından windows 7 32 bit yüklü bilgisayarımı servera ekledim. sorunsuz bağlanıyorum. Bilgisayar servera bağladıktan sonra program yüklemek istediğimde uyarı veriyor. gpo ayarlarını beceremedim. yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 12/02/2014 01:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Domain administrator ile win7 ye logon olup normalde kullandıgın kullanıcıyı Administrators grubuna eklemen gerek

gpo ile ilgisi yok 

Gönderildi : 12/02/2014 12:06

(@zafergorgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Abi walla sayende bu işi çözecem çok teşekkür ediyorum. 🙂 Yüreğin dert görmesin 🙂

Gönderildi : 12/02/2014 14:39

(@zafergorgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vasvi abi şirkette Proder diye ticari bir yazılım kullanıyoruz. 5 kullanıcılı. dediğiniz gibi kullanıcıyı admin grubuna ekleyip programı yükledim sorunsuz servera bağlanıp bilgileri getirdi ama admin grubundan çıkardıktan sonra program bağlanıyor ancak hatalar veriyor. kayıt yaparken yada bazı kısımlara girince hata veriyor. bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? yardımların için binlerce kez teşekkür ediyorum abi.

Gönderildi : 12/02/2014 15:09

(@vasviuysal)
Üye

programın diskte ve registryde erişmek istediği yerleri öğrenip buralara okuma/yazma/değiştirme gibi hakları tanımlamanız gerekli

Process Monitor ile bulunabilir erişim yapmak istenilen yerler .

http://technet.microsoft.com/en-US/sysinternals/bb896645.aspx

Gönderildi : 12/02/2014 16:22

(@zafergorgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben beceremedim sanırım bu benim bilgi aşan bir konu 🙁 Programı indirdim kurdum ama neyi nasıl yapacağımı bilmediğim için beceremedim. Şimdi google amcamızdan programın kullanımı ve nasıl yapılabileceğini araştırıyorum. İlginiz için teşekkürler Vasvi abi.

Gönderildi : 13/02/2014 14:10

(@vasviuysal)
Üye

yazılımı yapan firmadan bu bilgileri isteyebilirsin diskte ve registryde nerlere erişmesi gerektigi ile ilgili bilgiyi

Gönderildi : 13/02/2014 14:12

Paylaş: