Forum

NLB download server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NLB download server yapısı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar bizim bir download server vardı doruknet de biz doruk netten download serveri alıp kendi bünyemizde sistem odasına kurduk metro internet cektirdik sorum su download server müsteriler programımızı cekiyorlar ben bu download serverde nasıl bir yapı kursamda

mesela 1 kisi program indiriyor 8 mbit upload var sonra 2.3.4.5.....ki bu rakam aynı anda 150 kisi oldu yanı surum su

bu 150 kisiye paylasım nasıl yapılır otomotikman nasıl download hızını paylastırsam NLB olayını bu download serverde yapabilirmiyim

atıyorum ben internet hızım 4 mb iken indirdigimde 4 mb ile indirirken biri daha aynı programı veya baska programı indirirken benim indirme hızım düsecek ve paylastıracak umarım acıklayıcı yazmısımdır umarım anlatabilmisimdir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 05/09/2008 21:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

yeni bir donanım veya yazılım alma gücünüz nedir ? var olan server hangi işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve dosya indiren ayrı bir arayüz var mı yoksa ftp mi kullanıyorsunuz 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/09/2008 22:48

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hakan hocam öncelikle tesekkür ederim sorumu yanıtsız bırakmadığın icin  bir web serverimiz var orda proğramları seciyor indir butonuna tıklıyor bizim dowloand serverden müsteri anlamadan indirmeye başlıyor web server dorukta download bizim bünyemizde http den cekiyor yani yazılım microsft yazılımı ise saten gold partneriz donanıma ihtiyac varmıdır bilmiyorum

Gönderildi : 06/09/2008 01:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

evet bir yazılım ile bu işi yapabiliriz

SoftPerfect Bandwidth Manager

http://www.softperfect.com/download/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2008 08:26

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hakan hocam ben o yazılımı iç networkte isa ile birlikte kullanıyorum ama dıs networkte onu nasıl ayarlıyabilirimki yanı dısarıya onu kurup olmaz diye düsünüyorum nedersiniz yani download server üzerine yükle ve sınır koymu diyrsunuz

Gönderildi : 06/09/2008 22:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

aynen 🙂

Gönderildi : 07/09/2008 08:12

Paylaş: