Forum

vpn ayarlamak adım ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpn ayarlamak adım adım?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
570 Görüntüleme
(@OrkunOK)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar;

2 3 gündür vpn ile ilgili okumadığım makale kalmadı diyebilirim. Ve biraz kafam karıştı açıkcası.

Şimdi Vpn yapmak için modemden gerekli portları  vpn sucusu olan servere yönlendirdim. 

sonra client cihazın bulunduğu modemde de bir ayar yapılacak mı.

win sbs 2008 de kurulumun nasıl olmalı.

Ben anladığım kadarıyla aşağıdaki anlattığım gibi yaptım.

Her türlü protu açtım ama hala 678 hatası alıyorum. 

Benim sistemin önünde airties 5050 modem var buna gelen tüm veriler dmz ile isafe firewall cihazıma yönlendirdim.

Orda da gerekli ayarları yönlendirmeleri yaptım aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi.

[url= http://i.hizliresim.com/xV6nmy.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/xV6nmy.jp g"/> [/img][/url]

makalede yazan GRE protokolüde gerekli (gre protokol 47) ve bunun için tcp 47 nolu port açılmalı denmiş bunu

firewal cihazımızda GRE protokolü var port yazacak bir yer yok bende Gre protokolünü direk Vpn sucunuma yönlendirdim.

ayrıca yine tcp portu da vpn sucunma yönlendirdim.

ama hala aynı 678 nolu hatayı alıyorum.

Yardım edebilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 24/01/2014 21:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Telnet ile ilgili portların açık olduğunu kontrol eder misiniz? TCP portları sadece UDP telnet ile test edilmiyor.

SBS tarafında kurulum tamam mı, yani modem ok hazırdır ama RRAS hazır mı? RRAS yani SBS tarafı için portal üzerinde makale ve video bulunmaktadır. Direkt SBS değil ama mantık aynı 2008 server ile.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/01/2014 21:48

(@OrkunOK)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Telnet ile ilgili portların açık olduğunu kontrol eder misiniz? TCP portları sadece UDP telnet ile test edilmiyor.

SBS tarafında kurulum tamam mı, yani modem ok hazırdır ama RRAS hazır mı? RRAS yani SBS tarafı için portal üzerinde makale ve video bulunmaktadır. Direkt SBS değil ama mantık aynı 2008 server ile.

Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim öncelikle.

Makalelerden anladığım ve yaptığım kadarıyla sbs 2008 üzerinde kurduğun vpn izin ver bağlantı ayarı ile izin vermiş olduğum kendi kullanıcı adımla

yerel bir makineden vpn bağlantı sağladım bağlandı dedi. Bu bağlamda bende doğru olduğu kanaati uyandı. Sizin önerebileceğiniz bir makale varsa onun üzerinden test edebilirim. 

Telnet portları sbs 2008 deki portlar mı? 

Hocam birde client tarafında bu portları açmak gerekmiyor sanırım yanlışım var mı? 

Gönderildi : 26/01/2014 03:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

İçeriden bağlandı ise evet siz vpn tarafını doğru yapılandırmışsınızdır.

Bu durumda geriye portların gerçekten doğru açık olup olmadığını kontrol edin.

İstemci tarafında gerekmez eğer adsl vs kullanıyor ise.

yok banka gibi bir yerde çalışıyor ise bu tür şirketlerde belirli portların dışında kapalıdır portlar.

İstemci dediğiniz normal ev kullanıcısı ise port açmanıza gerek yoktur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2014 12:35

Paylaş: