Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Eset Endpoint Antivirüs Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
604 Görüntüleme
(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde AD için kullandığımı windows server 2003 kurulu makinemizde sık sık hatalar olmaya başlamıştı geçen aylarda hatalardan sonra sistem kitleniyor ve serverı resetlemek durumunda kalıyordum.Hatalardan bazılarını yazayım;

1. Sistem logunda olayın detayında: Sunucu, sistem sayfalı olmayan bellek havuzu boş olduğundan bölüm ayıramadı.

2.Windows hata messagebox içeriği: Uygulama düzgün olarak başlayamadı.

3.Sistem logu olay detayında: Kayıt Defteri tarafından başlatılan bir G/Ç işlemi kurtarılamaz biçimde başarısız oldu. Kayıt Defter, kendi sistem görüntüsünü içeren dosyalardan birini okuyamadı,yazamadı veya yaslayamadı.

4. Sistem logu olay detayınnda: DCHP hizmeti kimlik denetimi için dizin sunucusunu göremedi.

Bu sorunlardan sonra biraz araştırma yaptım birkaç arkadaşa danıştım antivirüsten kaynaklanabilir dendi. Ben de kaldırdım eset'i ve 1 aydır herhangi bir sorun çıkmıyor.

Şimdi sormak istediğim tekrar kurduktan sonra bu hataların oluşmaması için eset ya da server tarafında ne gibi değişiklikler yapmalıyım.

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Saygılarımla 

Gönderildi : 24/01/2014 11:54

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Sunucu tarafında Eset'in güvenlik duvarı olmayan versiyonunu kurmanızı öneririm.

Ayrıca bakınız : 

http://kb.eset-la.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN3078

Dostlukla.. 

Gönderildi : 24/01/2014 21:13

(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim ilginiz için saygılar..

Gönderildi : 24/01/2014 21:36

Paylaş: