Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 64 bit HP 1132/1212 yazıcı Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@hasankorkmaz)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, başlıktada belirttiğim üzere windows server 2008 64 bit kullanıyoruz. Standart versiyon. Kullanıclar sisteme remote desktop ile bağlanıp yerel yazıcılarından çıktılarını alıyorlar.

HP nin LAserJet M1132 ve M1212 modeli çok fonksiyonlu yazıcıları kullanıyoruz. 

İnternetten son sürücüleri çektim. Servera yazıcı yöneticisinden sürücü yükle den x86 ve x64 sürücüleri yükledim.

Yazıcı windows7 pro 64 bit üzerinde yüklü, tanıtılmış ve çıktı için hazır durumda.

Yerelden çıktı alabiliyorum uzakmasaüstü bağlantıından yazdırma işlemi yaptığımda yazıcıya gönderyor ama hiç bir şey gelmiyor.

Yerelden yazıca baktığımda uzak masa üstünden 5 belge gönderilmiş gibi gözüküyor, altta resimde göreceksiniz.

Gönderildi : 20/01/2014 16:22

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Bunun iki nedeni olabilir:

1) yazıcı share edilirken everyone'a yetki verilmemiş olabilir veya PC'nin firewall 'u açıktır.

2) Redirect'in açık olması. Kapatmak için Sunucuda Remote Desktop Servis ayarlarının
revize edilmesi için Control Panel’inden Administrative Tools >> Terminal
Services >> Terminal Services Configuration’u
   RDP-Tcp üzerinde sağ ile tıklayıp Properties
girip yazıcı ve LPT olanların yanındaki boşluğu işaretleyerek disable edin. ( Redirect i kapatın)

Kullanıcılarınız network üzerinden printer eklemesi yaparak kullanıyor değil mi?

Yukarıdaki işlemleri yapıp düzelip düzelmediğini bildirir misiniz? 

Gönderildi : 20/01/2014 20:49

(@hasankorkmaz)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yazıcıda paylaşım yok. Network yazıcısıda değil. Yazıcım, HP LaserJet M1132 MFP (USB)

Yazıcı kullanıcının bilgisayarında takılı ve ve yine yazıcının bulunduğu bilgisayardan uzak masaüstüne bağlanıyor.

Yerel yazıya uzak masaüstünden çıktı gönderince bu şekilde oluyor. 

Aynı şekilde Hp Laserjet M1212nf Network yazıcım var, 192.168.2.8 ip adresinden bağlıyım (Windows 7 pro 64 bit )yazı gönderebiliyorum local'den. uzak masaüstünden gönderince m1132'de ki aynı şey oluyor. Kaldı ki server'a administrator olarak bağlıyım.

Uzak masaüstünde yazıcının yazdırılan işler sayfasında görünüyor , yazılıyor diyor. sayfayı temizliyor, local yazdırma penceresine bakıyorum yine aynı yukarıdaki resimle karşılaşıyorum. 

Gönderildi : 21/01/2014 13:30

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

RDS üzerinde redirection'ları kapattınız mı?

Yazıcılar Sunucuya nasıl tanımladınız? 

Gönderildi : 20/02/2014 18:55

Paylaş: