Forum

Group Policy Manage...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Management Kullanıcı Log of süresini ayarlama

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
8,819 Görüntüleme
(@MusaCaglayan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

grup policy e aldığım her kullanıcı oturum kitlenme süreleri 5 dk oluyor. Yerini bilen var mı ayarını katmak için ?

Gönderildi : 16/01/2014 12:55

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Ekran koruyucusu kullanarak ekranı kilitlemek istiyorsanız ilgili ayara, User Configuration--> Policies--> Administrative Templates--> Control Panel/Personalization altından erişebilirsiniz. Burada ki Screen saver timeout süresini saniye olarak belirlemeniz yeterli olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/01/2014 13:02

(@MusaCaglayan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sanırım bu sefer oldu. Teşekkür ederim Hakan bey

Gönderildi : 16/01/2014 15:28

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim, kolay gelsin...

Gönderildi : 16/01/2014 18:58

(@MusaCaglayan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey 

Peki aynı policy de 2 bilgisayarım var XP  her ikisinde bendeki test makinamda kapanmıyor. Ama diğer bilgisayarımda kapanıyor sizce bunun sebebi nedir gpedit.msc baktım oturum süreleri kullanılamaz diyor 

Gönderildi : 16/01/2014 19:06

(@m-hakancan)
Noble Member

Bu policy yi kullanıcıların bulunduğu ou üzerine eklemeniz gerekir. Eğer bilgisayarların bulunduğu ou üzerinde linkli durumda ise çalışmayacaktır. İlgili group policy nin pc ye yüklenip yüklenmediğini gpresult -r komutu ile görebilirsiniz...

Gönderildi : 16/01/2014 19:40

(@MusaCaglayan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey 

Uzun sureli test ettim fark ettim ki her iki bilgisayarda kilitli konuma geçiyor.

Screen sever veya ekran korucuyla alakalı bütün policylere baktım ama otomatik kilitlenmesini (kullanıcı bilgisayarı boş bıraktığında 5 yada 10 dk içinde kilitli konuma gecmesi ) kapatmayı bulamadım. Konuyu araştırıyorum ama önüme hep farklı makaleler çıkıyor. 

Gönderildi : 19/01/2014 17:15

(@m-hakancan)
Noble Member

Kilitli konuma geçiyor diyorsunuz, anlayamadım tam olarak çalışıyor mu çalışmıyor mu?

İlk cevabımda vermiş olduğum group policy ayarına baktınız mı? Orada direk olarak ekran koruyucusunun ne zaman devreye gireceğini belirleyebiliyorsunuz. Orada üç adet ayar vardır. Bunlar sırasıyla,

• Enable screen saver
  • Password protect the screen saver
  • Screen saver timeout

Yukarıda ki bu üç ayarı etkin duruma getirip 5 dakikanın karşılığı olan süreyi saniye cinsinden girdiğinizde ve ilgili kullanıcı bu policy yi aldığında istemiş olduğunuz yapının hazır olması gerekir. Yukarıda ki ayarları biz kendi sistemimizde kullanmaktayız.

Gönderildi : 21/01/2014 16:47

Paylaş: