Forum

Terminal Server + R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server + RDP Protokolu İle Usb Printer Yönetimi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@ResatDOKUK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

1 ana 3 adet farklı lokasyonalarım var. 3 adet farklı lokasyonlar. ana merkezdeki terminal servere rdp ile bağlanıyor. lokasyonalarda bulunan hemen hemen her makınamda yazılar var ve hepsi usb olarak bağlılar, yapmak istedğim ise su her kullanıcı terminal servere login olduğunda kendisine bağlı olan yazıcıyı görsün ve kullansın istiyorum, uzaktan bağlanırken mstsc dekı local resource larkdaki printer, sekmesini tıkladığımda tüm kullanıcıların hepsinin yazıcılarını görüyorum buda yönetimde sorun yaşatıyor. bilgisi olan bir arkadaş yonetimle ilgili dc üzerinde bilgi verebılırse cok sevırnırım.

Gönderildi : 04/09/2008 13:43

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

ne güzel USB yazıcılarınız çalışıyormuş 🙂

sanırım bu dediğiniz 2008 de yapılmış

size başka bir önerim şöyle olur arada vpn var ise printer redirect olayını kapatın ve lokasyonlardaki printerları terminal servera tanıtın ve belirlediğiniz izinlere göre printerlar kullanıcıların emrinde olsun

Gönderildi : 04/09/2008 15:08

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba Daha once kullanmadim fakat GPO da soyle bir yer var denerseniz belki isinize yarayabilir.Computer Configuration-Administrative Templates-Windows Components-Terminal Services-Client/Server Data Redirection =Do not default client printer to be default printer in a sesion

Umarim isinize yarar.Kolay Gelsin...!

Gönderildi : 04/09/2008 15:22

Paylaş: