Forum

farklı lokasyonlar ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

farklı lokasyonlar daki domainleri merkeze bağlamak

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

benim farklı lokasyonlarda domainlerim var ama farklı isimlerde hepsi birbirinden bağımsız. yapmak istediğim ben merkez ofiste bir kullanıcı açsam hangi oradan direk girebilse. yada başka bir bölgeye gitmiş olsa bile kullanıcısı ile orada da login olma imkanı olsa bunları nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 08/01/2014 22:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,
Bu iş için ciddi bütçeler lazım. Bütçe konusunda sıkıntı yok ise öncelikle bölgeleri tek network üzerinde toplamalısınız. Bulut platformalarda artık bu işlemler yavaş yavaş yapılır duruma gelmeye başlandı ama daha yolun başı. Zaten networksel olarak konuşursa bölgeler geri  kalanı yapılandırma noktası oluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2014 23:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

şubelerinizi vpn yada ip mpls yapı ile birbiri ile iletişebilir hale getirmeniz gerekli öncelikle

Gönderildi : 09/01/2014 00:35

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Bu iş için ciddi bütçeler lazım. Bütçe konusunda sıkıntı yok ise öncelikle bölgeleri tek network üzerinde toplamalısınız. Bulut platformalarda artık bu işlemler yavaş yavaş yapılır duruma gelmeye başlandı ama daha yolun başı. Zaten networksel olarak konuşursa bölgeler geri  kalanı yapılandırma noktası oluyor.

networksel olarak vpn mi diyorsunuz. ayrıca vpn ile bağlantı kurulduktan sonra additional domain mi kurmam gerek. 

Gönderildi : 09/01/2014 17:19

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Buna siz karar vermelisiniz.Vasfi hocamın önerileri de önemli burada. Bütçe olarak nasıl bir bağlantı seçersiniz ortamınıza sunulabilecek hizmetler arasında neler vardır, bölgede hangi altyapı uygun ve avantajlı olur bunları belirlemelisiniz. Bunlar olduktan sonra ve siz network üzerinden konuşabilir duruma geldiğinizde siz lokalde kurar gibi adc kurabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/01/2014 18:05

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Buna siz karar vermelisiniz.Vasfi hocamın önerileri de önemli burada. Bütçe olarak nasıl bir bağlantı seçersiniz ortamınıza sunulabilecek hizmetler arasında neler vardır, bölgede hangi altyapı uygun ve avantajlı olur bunları belirlemelisiniz. Bunlar olduktan sonra ve siz network üzerinden konuşabilir duruma geldiğinizde siz lokalde kurar gibi adc kurabilirsiniz.

hocam merkezde ki firewall ile lokasyonları vpn ile bağlamam mümkün olmaz mı yatırım olarak elimiz deki modemlerle ve merkez deki firewall ile konuşturamayız mı?

Gönderildi : 11/01/2014 01:21

(@vasviuysal)
Üye

Elinizdeki cihazlar destekliyor ise elbette konusturabilirsiniz.

Gönderildi : 11/01/2014 01:31

(@www-rizasahan-com)
_

+1 hocama katılıyorum. Böyle bir senaryo için iyi bir internet altyapınızın olması gerekiğini de unutmayın. 

Gönderildi : 11/01/2014 22:52

(@vasviuysal)
Üye

+1 hocama katılıyorum. Böyle bir senaryo için iyi bir internet altyapınızın olması gerekiğini de unutmayın. 

kesinlikle . adsl gibi teknolojilerin upload ve download hızlarının eşit olmaması bile sorun çıkarabilecek sebeplerden bence 

Gönderildi : 12/01/2014 01:45

Paylaş: