Yerel Domain adı is...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel Domain adı isim çözümleme problemi  

RSS
Mete TOLUN
(@MeteTOLUN)
Üye

Merhaba,

Active Directory ve DNS hizmeti veren sunucumu başka bir sunucu ile değiştirdim. ping domain.local yazdığımda hala eski sunucu ip adresini çözümlüyor.Nasıl yeni sunucumu pinglemesini sağlarım.

Alıntı
Gönderildi : 07/01/2014 15:52
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu değişimi nasıl yaptığınız noktasında detay verebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 16:04
ismail Karataş_
(@ismailKaratas_)
Üye

Umarım forum kurallarına aykırı değildir , özür dilerim 🙁 ama size bir sorum olucak , domain ismi değişirme makalenizde yer alan işlemlerin tamamını yaptığım zaman "a.com" domainini "a.local" diye değiştirebilirim değil mi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 16:44
Mete TOLUN
(@MeteTOLUN)
Üye

Add. Active Directory ve DNS kurdum. Tüm FSMO rollerini yeni sunucuya transfer ettim. Eski sunucudan Active D. yi kaldırdım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 17:15
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="ismail Karataş_"]

Umarım forum kurallarına aykırı değildir , özür dilerim 🙁 ama size bir sorum olucak , domain ismi değişirme makalenizde yer alan işlemlerin tamamını yaptığım zaman "a.com" domainini "a.local" diye değiştirebilirim değil mi ?

[/quote]

Merhaba evet değiştirebilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 18:15
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

[quote user="Mete TOLUN"]Add. Active Directory ve DNS kurdum. Tüm FSMO rollerini yeni sunucuya transfer ettim. Eski sunucudan Active D. yi kaldırdım.
[/quote]

Merhaba sunucu  üzerinde doğru şekilde çözüyor mu?
Kullanıcı üzerinde ipconfig /flushdns komutu ile dns cache temizliği yapıp denediniz mi?
Ayrıca ping -a xxxx.xxx.xxx.xxx yazdığınızda yukarıdaki adımdan sonra isim olarak neyi çözüyor tekrardan bakalım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 18:18
Mete TOLUN
(@MeteTOLUN)
Üye

ping sunucuadi.domain.local yazınca doğru yeri pingliyor. ping sunucuadi ile de doğru yeri pingliyor. ping -a ile de ismi doğru buluyor. ama ping domain.local başka ipyi pinglemeye çalışıyor eski sunucuyu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 18:34
Mete TOLUN
(@MeteTOLUN)
Üye

Tamam sorunu düzelttim. DNS Management'tan Clear Cache yaptım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 18:51
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 23:44
Paylaş: