Forum

Domain Controller ı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Controller ı Başka bir server a tasımalıyım nasıl yapabilirim

25 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,365 Görüntüleme
(@osmanfitrat)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam replike oldu fakat bir kac sıkıntı var sanırım onu cözmeye calısıyorum. Sizleri daha fazla rahatsız etmek istemediğimden ve sorunu kendi kendime araştırarak cozersem daha kalıcı olacagına inandıgım için foruma yazmak istemedim. Yardımlarınız için cok tesekkur ederim. Eğer içinden çıkamazsam tekrar sizleri rahatsız ederim.

Saygılar...

Gönderildi : 07/09/2008 05:00

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Nasıl dilerseniz tabiki ama sorununuz olduğunda paylaşın ki çözüm bulmanıza yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 07/09/2008 05:04

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrar saygılar hocam bir sıkıntım olustu eski DC yi kapatıp bir bilgisayarı Domain içersine almak istedim fakat domaini bulamadıgını anlatan bir mesaj geldi. Domain içine alacagım bilgisayar DHCP uzerinden ip alıyor ve dns adresim DC i adresidir (10.0.0.254).

HATA MESAJI :

Etki alanı adı "DIJITEK" bir NetBIOS etki alanı adı olabilir.  Öyleyse, etki alanı adının doğru şekilde WINS kaydının yapıldığını doğrulayın.

Adın bir NetBIOS etki alanı adı olmadığından eminseniz, aşağıdaki bilgi DNS yapılandırma sorunun gidermenizde yardımcı olabilir.

DNS, DIJITEK etki alanının Active Directory Etki Alanı Denetleyicisi'ni bulmak amacıyla kullanılan hizmet konumu (SRV) kaynağı için sorgulama yapılırken şu hata oluştu:

Hata şuydu: "DNS adı yok."
(hata kodu 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

Sorgu _ldap._tcp.dc._msdcs.DIJITEK için SRV kaydına aitti

Bu hatanın bilinen nedenleri:

- AD DC'leri bulmak için gerekli olan DNS SRV kayıtları DNS içinde kaydedilmemiş. Bu kayıtlar etki alanına bir AD DC eklendiğinde DNS sunucusuna otomatik olarak kaydedilen kayıtlardır. Bunlar belirlenen zaman aralıklarında AD DC tarafından güncelleştirilir. Bu bilgisayar aşağıdaki IP adreslerine sahip DNS sunucularını kullanmak üzere yapılandırıldı:

10.0.0.254

- Aşağıdaki bir veya daha fazla bölgenin, alt bölgesine ilişkin temsilcisi yok:

DIJITEK
. (kök bölgesi)

Bu sorunu düzeltmeye yönelik bilgi için Yardım'ı tıklatın.

10.0.0.2 adsl modem varsayılan ağ gecidi olarak ayarlı.

Hocam birde DC uzerindeki DHCP üzerinde sag tus yetkilendir tıkladıgımda "Belirtilen sunucular dizin hizmetinde zaten var" diye bir mesaj geliyor ama DHCP çalışıyor ipdagıtmasında problem yok.

SAYGILAR...

Gönderildi : 07/09/2008 13:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Mesut Hocamızın yazmış oldlduğu maddelerden 11 ve 12nci maddeleri uyguladınız mı?

Gönderildi : 08/09/2008 12:31

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sinan hocam, mesut hocamın dediklerini aynen uyguladım. Şuan bir sorun gorunmuyor hersey guzel calısıyor kontrollerini de yaptım replikasyonda gayet iyi fakat DHCP üzerinde sag tus tum gorevler altındaki menuler aktif değil. DHCP restart etmek istedimgde  servislerden yapıyorum. Cokda buyuk bir sorun değil gibi dusunuyorum.

Hersey için cok tesekkur ederim.

Saygılarım

Gönderildi : 09/09/2008 06:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

geçmiş olsun .

isterseniz dhcp servisini kaldırıp tekrar yükleyerek bu sorunu aşabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2008 04:29

Sayfa 2 / 2
Paylaş: