Forum

Domain ortamda MSN ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain ortamda MSN nin yasaklanması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@MehmetHayriCuneydi)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,herkese kolay gelsin.Bulunduğum şirkette bir dc var.Bizden MSN leri yasaklamamız istendi.GPO dan yasaklama yapacağım bilgisayarları ihtiva eden OU ya gerekli yazılım kısıtlama ilkelerini (yol kuralı,karma kural) girdim.Her yerde MSN yasaklandı.Ama bir birimde MSN ni farklı bir yolla açtıklarını tespit ettik.Bu bölümde bir makina üzerinde Shared Folders adlı klasörün içine MSN nin kısa  yolunu atmışlar.Bağlanırken de \\makina adı\c$\shared folder\klasör ismi\MSN.exe yolunu kullanıyorlar.MSN.exe yi tıkladıklarında MSN ni açıp kullanabiliyorlar.Bunu 3. party programlar kullanmadan DC den GPO vasıtası ile veya başka bir yolla yasaklama imkanım var mı?Teşekkür ederim.

M. Hayri Cüneydi.

Gönderildi : 03/09/2008 20:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o yol içinde bir kural yazıp denediniz mi?

yada sisteminizde isa server vs türevi bir firewall varsa o yapı üzerinden kısıtlayın.

olmadı baktınız hala devam ediyorlar. bir email atın ve diyin ki şirketimizde güvenlik kuralları sebebiyle msn kullanmak yasaktır. kullan yakalanırsa hakkında işlem yapılacaktır. :)) daha önce buna benzer bir yol denemiştim sorunu çözmüştü.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/09/2008 21:01

(@MehmetHayriCuneydi)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

:))Güzel çözümmüş gerçekten.Ortamda ISA yok.Ben belirttiğim yolu kullanarak bir deneyeyim.Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/09/2008 21:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

bazen böyle yapmak gerekiyor. başarılı sonuçlar da veriyor inanın...

biz teşekkür ederiz...

Gönderildi : 03/09/2008 21:17

Paylaş: