Forum

Server 2008 Disk pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Disk problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
574 Görüntüleme
(@yusufdemir)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar server 2008 DC' imde Disk problemi ile karşı karşıyayım sıkımtım şu yerel disk C:\ sürücüsü kendiliğinden doluyor ve yeterli alan kalmıyor. D:\ sürücüsüne her hangi bir işlem olmuyor. Trend micro  worry-free business security ile tarama yapıyorum virüs çıkmıyor ama disk te 2-3 GB yer açıyorum sonra bilgisayarımı açıp refresh yapmaya başladığımda boşalttığım disk alanı yavaş yavaş dolmaya başlıyor. Server 8 Gb ram li IBM x3650

Bu sıkıntım hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/01/2014 12:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

ilk etapta "Page file" dosyasını D sürücüsünde tutacak şekilde ayar yapabilirsiniz. En azından probleminizi çözene kadar rahatlamanızı sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2014 12:04

(@yusufdemir)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gereksiz olan programları silmek istediğimde dikkatimi çeken nokta trend micro worry-free business security standart 90 GB gibi bir alan kapladığı dikkatimi çekti normal mi sizce ?

Gönderildi : 06/01/2014 12:09

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Bu yada başka bir program cache leme yada loglama yapıyor gibi gözüküyor. var olan programlarınızı kontrol edip ayarlarını ihtiyacınıza göre ayarlayın yada mümkünse o tür işlemler(cache ve loglama) için diger sürücüleri kullanın

Kolay gelsin

Gönderildi : 06/01/2014 15:07

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Bence trend micro'nun kapladığı alan normal değil. Hangi bileşenleri aktif? Ayrıca farklı bir partition a kurmanız mümkünse kesinlikle farklı bir partition a kurarak yapılandırmanızı tavsiye ederim. Spacemonger ile C yi taratıp nelerin yer kapladığını detaylı olarak görebilirsin.

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 06/01/2014 23:00

Paylaş: