Forum

server 2012 phpmy a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2012 phpmy admin sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@volkanakman)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

server 2012 r2  standart edition bir makinem var server i şimdilik web server olarak kullanmak istiyorum fakat

apache server 

phpmyadmin

mysql

kurulumu yapamıyorum...?

bir haftadır araştırıyorum fakat hala 2012 uyumlu proğramları bulamadım

bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

...

iyi günler arkadaşlar kolay gelsin...şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 28/12/2013 14:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

server 2012 r2  standart edition bir makinem var server i şimdilik web server olarak kullanmak istiyorum fakat

apache server 

phpmyadmin

mysql

kurulumu yapamıyorum...?

bir haftadır araştırıyorum fakat hala 2012 uyumlu proğramları bulamadım

bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

...

iyi günler arkadaşlar kolay gelsin...şimdiden teşekkür ederim 

Merhaba Windows Server üzerinde neden Apache çalıştırmayı düşünüyorsunuz. ? Bu size performans konusunda sıkıntı verecektir. Microsoft Web Platform ile IIS,PHP,MYSQL Server kurulumlarını tamamlayınız. Daha sonrasında IIS'te phpmyadmin için bir site oluşturup phpmyadmin kurulumunu bu site üzerine yapabilirsiniz.

Eğer bir kontrol paneli kullanmak isterseniz bu konuda MaestroPanel işinizi fazlasıyla görecektir.  

Gönderildi : 28/12/2013 15:06

(@volkanakman)
Active Member
Konu başlatıcı

ıss uzerinde php etkinleştirdik sitede php calısıyor ancak mysql kodlarını tanımıyor sunucu yöneticisi hizmetler bölümünde mysql 5.1 çalışıyor olarak görünüyor ama sitedeki php kodlarının içindeki mysql olan bölümleri tanımıyor ...

bunu çözmeme yardımcı olabilirseniz sevinirim 

Gönderildi : 28/12/2013 15:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ıss uzerinde php etkinleştirdik sitede php calısıyor ancak mysql kodlarını tanımıyor sunucu yöneticisi hizmetler bölümünde mysql 5.1 çalışıyor olarak görünüyor ama sitedeki php kodlarının içindeki mysql olan bölümleri tanımıyor ...

bunu çözmeme yardımcı olabilirseniz sevinirim 

Nasıl bir hata alıyorsunuz ? Aldığınız hatayı söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Ayrıca MySQL için PHP Extensionlarını aktif etmeniz gerekiyor. 

Gönderildi : 29/12/2013 01:18

(@volkanakman)
Active Member
Konu başlatıcı

TAMAM ÇÖZDÜK KARDEŞİM ÇOK TEŞEKKÜRLER

işin içinden çıkamayınca tekrardan formatlayıp harddiski  server 2012 tekrar kurdum senin söylediğin yerden sadece php indirdim.....oracle üye olup oracle dan da mysql indirdim..sora indirmiş oldugum phpmy admin  klasörünüde wwwroot un içine kopyala yapıştır yaptım kurulum bile yapmadım çalıştı....

Gönderildi : 30/12/2013 18:32

Paylaş: