Forum

Active Directory - ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory - Regular Expression

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@HakkiSEZERKIR)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

3rd party bir güvenlik ürünü kurulumu yaptık ve bazı teknik yetersizliklerimizden dolayı entegrasyonda problem yaşamaktayız.

Ortamda Lotus traveller kurulu ve üzerindeki local account'lar ile kullanıcılar mail alışverişi yapıyorlar. Lotus üzerindeki account ile AD üzerindeki hiç bir alan aynı değil dolayısı ile bu bilgileri ayrıştırmaya ihtiyacımız var.

Örneğin;

Lotus account: hsezerkir

AD samAccountName field: user1111

AD Email field: [email protected]

Benim istediğim active direcroty entegrasyonu ile bazı bilgilere erişimimiz mümkün, aldığımız email alanını @ kısmına kadar parse edebilir miyim?

Bunu bir değişken olarak kullandığımda bir problem kalmıyor. Bunun yöntemi regular expression sanırım. Yardımlarınızı rica ederim.

Haki SEZERKIR

Gönderildi : 26/12/2013 13:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu şekilde zorlamak yerine entegrasyonu olan bir ürünü almanızı tavsiye ederim. Bu tür konular uzmanlık gerektirmekte ve herhangi bir sunucu vs güncellemesi, directory migration projeleri ve benzeri değişikliklerde sorun olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2013 12:54

(@HakkiSEZERKIR)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam,

Aslında var olan bir bilgiden parsing ile yeni bir bilgi edeceğim. Regular Expression ile isteiğimiz mümkün müdür bunun yanıtını dahi verebilen yok.

Aslında ürünün AD ve Domino entegrasyonu var fakat problem şurada başlıyor; kullanıcılar ad üzerinde sicil noları ile authenticate olurken mail için domino üzerindeki credential ile authenticate oluyorlar. Bu iki bilgi ise birbiriyle uyuşmuyor. Bu yüzden AD'de var olan email field'ı alıp (ki zaten zaten değişken olarak alabiliyorum) bunun içerisinden @ harfi olan kısma kadar parse edebilirsem herhangi bir problem kalmayacak. 

RegEx ile bu mümkün mü yardımcı olabilir misiniz.

Gönderildi : 27/12/2013 13:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Anlıyorum, zaten soru AD ve ya windows ile iligli değil yazılım ile ilgili aslında.Bende yazılım bilmiyorum. Sizde soruyu buraya açtığınız için mutemel cevap alamayacaksınız. Yazılımcı bir arkadaşa sormak lazım

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2013 14:00

Paylaş: