Forum

Mstsc /Console Bağl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mstsc /Console Bağlantı Problemi

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
7,424 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Mstsc /Console Bağlantısı yaptığım da consoldan bağlanmıyor.Normal logon oluyor.Neden kaynaklanabilir?

Gönderildi : 03/09/2008 15:37

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

mstsc /console ile başka bağlantıyı alırsınız.
yani uzak masaüstü bağlantısı nasılsa buda aynıdır tek farkı karşıda açık kalmış bağlantıyı alabilme hakkınızdır.
siz console derken siyah ekran demek istiyorsunuz değilmi ?
selamlar

Gönderildi : 03/09/2008 15:52

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hayır siyah ekran demiyorum.Normal de start/run/ "mstsc /console" yazıp oturuma bağlanıyorsunuz.Uzakmasaüstü bağlantısı yapıyor fakat consol bağlantısı yapmıyor.yani çalışan sistemi tamamiyle açtığım oturum da göremiyorum.Neden olur neden kaynaklanır anlamadım.

Gönderildi : 03/09/2008 16:16

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Hayır siyah ekran demiyorum.Normal de start/run/ "mstsc /console" yazıp oturuma bağlanıyorsunuz.Uzakmasaüstü bağlantısı yapıyor fakat consol bağlantısı yapmıyor.yani çalışan sistemi tamamiyle açtığım oturum da göremiyorum.Neden olur neden kaynaklanır anlamadım.

Selam;

Windows Server olan bir pc de terminal Lisansı kurulmadan bağlantı sayısı 3 tür ama bu bağlantılardan 1 tanesini server (consol) kullandığı için 2 bağlantıya izin verilir.Bildiğim kadarı ile MSTSC /CONSOLE komutu ile baglanirsaniz Serverin konsolunu önünüze getirirsiniz böylelikle ayni anda 3 kisi uzaktan baglanabilir.

Gönderildi : 03/09/2008 16:58

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. Problem şundan kaynaklanıyor olmalı.

Eğer mstsc 6.0 (vista, 2008 ve xp sp3 üzerinde bu geliyor ayrıca download edilip yüklenebiliyor) ve üzeri kullanıyorsanız, konsol oturumuna bağlanma komutu mstsc /admin olarak değişti. Bunu kullanın.

6 dan eski sürümlerde mstsc /console olarak çalışır.

Gönderildi : 03/09/2008 17:10

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim.SP3 kullanıyordum.Aklımız da bulunsun.

Gönderildi : 03/09/2008 17:15

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

rica ederiz

Gönderildi : 03/09/2008 17:29

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Merhaba. Problem şundan kaynaklanıyor olmalı.

Eğer mstsc 6.0 (vista, 2008 ve xp sp3 üzerinde bu geliyor ayrıca download edilip yüklenebiliyor) ve üzeri kullanıyorsanız, konsol oturumuna bağlanma komutu mstsc /admin olarak değişti. Bunu kullanın.

6 dan eski sürümlerde mstsc /console olarak çalışır.

Merhaba,

Dediğiniz gibi belirttiğiniz işletim sistemlerinde mstsc ve mstsc /console arasında fark bulunmamaktadır. Aslında Windows mstsc /console ile giriş yapmak istendiğinde bir uyarı vererek /admin komutuna yonlendirse daha mantıklı olmaz mıydı ?[:)]

Gönderildi : 12/08/2010 13:10

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Hocam bende svr r2 var win xp sp3 + rdp updatelerini yaptım yanlız mstsc ile mstsc /admin arasındaki farkı bir türlü göremedim.

Gönderildi : 05/12/2010 00:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Xp işletim sistemlerinde aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Steps to Configure Network Level Authentication: 

1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER. 
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa 
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify. 
4. In the Value data box, type tspkg in new line. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. 
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 
8. Exit Registry Editor. 
9. Restart the computer. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/12/2010 18:09

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Rıza hocam kafanı şişiriyorum farkındayım şimdi win7 ile deniyorum bu iki komut arasındaki farkı göremiyorum mstsc ve mstsc /admin yardımcı olabilirmisin.

Gönderildi : 05/12/2010 19:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.microsoftnow.com/2008/01/no-more-mstscexe-console.html  burada gerekli açıklamalar mevcut.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/12/2010 20:06

Paylaş: