Forum

Wsus Senkronizasyon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wsus Senkronizasyon Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@HakanUgurlu)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Windows 2012 tabanlı file server üzerine WSUS kurulumu yaptım. Kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat resimde görünen Wsus klasöründe kurulumdan bu yana 18Mb lık veri var. Burada benim bildiğim MS dan indirilen güncellemelerin burada olması ve data büyüklüğünün de hatırı sayılır bir yer kaplaması gerekirdi. Sanırım benim Wsus Ms dan güncellemeleri çekmiyor sorun ne olabilir acaba?

Gönderildi : 24/12/2013 15:31

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Hakan bey merhaba;

Wsustan updateleri Approve etmediğiniz sürece herhangi bir download işlemi gerçekleştirmez.İlgili updateleri Approve ederseniz download işlemi başlayacaıktır.Kolay gelsin 

Gönderildi : 24/12/2013 16:40

(@HakanUgurlu)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba..  Sistemdeki computerları Unassigned Computer kısmında göremiyorum.. Sorun ne olabilir acaba?

Gönderildi : 25/12/2013 18:44

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba..  Sistemdeki computerları Unassigned Computer kısmında göremiyorum.. Sorun ne olabilir acaba?

Merhaba;

Policydeki ayarlarınız ne durumda eğer bir problem olmadığını düşünyorsanız, Wsus hemen oturan bir servis olmamakla beraber biraz zamana ihtiyacınız var  ek olarak wuauclt /reportnow komutunu clientlarda çalıştırıp run'a  "windowsupdate.log" yazıp durumu gözlemleyin.Firewall varsa ilgili portlartı exclude etmeyi unutmayın

Gönderildi : 25/12/2013 18:56

Paylaş: