Forum

domain controller v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain controller ve windows firewall sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
473 Görüntüleme
(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

DC olarak kullanacağım makineye win server 2003 sp2 x86 yükledim. Windows firewall etkin iken diğer bilgisayarlar domaine giremiyor, dc ve domaine girecek makinelerin ikisinde de firewall u devreden çıkarınca girebiliyor. Öğrenmek istediğim şu; dc için firewall'da hangi portları açmalıyım? Ayrıca domaine katılacak web server, dns server, terminal gibi yine win 2003 yüklü makinelerim var, domaine girebilmeleri için bu makinelerde hangi portları açmam gerekiyor? İnternetten araştırarak şu ana kadar 9 adet port açtım ama hala sorun devam ediyor, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de Windows firewall, makine ilk kurulduğunda ISA gibi tüm portları kapatıyor mu yoksa default gelen açık portları var mı?

Gönderildi : 16/03/2008 16:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ilgili portlar aşağıdaki makale belirtilmiştir.

http://cozumpark.com/blogs/sa_server/archive/2008/03/15/dc-zerinde-_3101_sa-2004-kurulumu.aspx 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2008 23:19

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

Makaledeki portları açtım fakat hala windows firewall açıkken domaine makine ekleyemiyorum. "There are no more endpoints available from the endpoint mapper" şeklinde bir hata alıyorum. Firewall'u indirince sorun kalmıyor. İnternette de çok arattım fakat sizin makalenizdeki portları açmak dışında pek çözüm bulamadım.

Gönderildi : 17/04/2008 15:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Batuhan bey ISA Server dinamik olarak RPC yi tanımakta ve gerekli portları açmaktadır ancak windows firewall un böyle bir özelliği olmadığı için bunu açamıyorsunuz .Yani RPC servisleri  çalışmıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2008 15:16

Paylaş: