Forum

domain deki kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain deki kullanıcıları departmanlara bölmek

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

2003 den 2008 e active  directory i migration yaptım sorunsuz çalışıyor. şimdi ise kullanıcıları departmanlara ayırıp kendi departman ou su altında olsun istiyorum. ama nasıl yapabileceğimi ve neye dikkat edeceğimi bilemiyorum. ileride firewall dan ou bazında sınırlamalar verecem yada bir yetki başka ortak klasörler için izin vereceksem herkesi tek tek eklemek istemiyorum bu gibi şeyler den dolayı yapmak durumundayım. yardımlarınzı rica ediyorum.

Gönderildi : 23/12/2013 21:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ad üzerinde gruplara veya organization unitlere göre sınıflandırma yapabilirsiniz. Firewall yapılarında genelde gruplara göre yetkilendirme yapılmaktadır. Siz hem organization unitlere göre ayırabilir hemde kullanıcılar organization unitlerde olsa bile gruplar oluşturarak buraya üye yapabilirsiniz. Bu işlemi active directory users and computers üzerinden yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2013 23:37

(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Ad üzerinde gruplara veya organization unitlere göre sınıflandırma yapabilirsiniz. Firewall yapılarında genelde gruplara göre yetkilendirme yapılmaktadır. Siz hem organization unitlere göre ayırabilir hemde kullanıcılar organization unitlerde olsa bile gruplar oluşturarak buraya üye yapabilirsiniz. Bu işlemi active directory users and computers üzerinden yapabilirsiniz.

nasıl yapacağıma dair biraz daha detay verebilir misiniz? rica etsem ou ya bölüp gruplara ayırmamı

Gönderildi : 24/12/2013 11:40

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba,

nasıl yapacağıma dair biraz daha detay verebilir misiniz? rica etsem ou ya bölüp gruplara ayırmamı

Merhaba;

Ben basit olarak anlatmaya çalıştım,

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, eğer Active Directory ile daha detaylı bilgi istiyorsanız forumdan ve makalelerden ulaşabilirsiniz,

http://yadi.sk/d/JJYKcWeFEqSL9

Gönderildi : 24/12/2013 12:29

Paylaş: