Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Recycle Bin

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@CanAliKARABULUT)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows Server 2012 R2 kullanıyorum. Kullanıcılardan 2 kişi sildim bu kişileri yeni yaratmam gerek, Active Directory Administrative Center üzerinde Deleted Objects kısmındaki sildiğim kullanıcıları tamamen silmek istiyorum nasıl bir işlem yapmam gerekiyor. Teşekkürler şimdiden

Gönderildi : 20/12/2013 17:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Powershell ile 2008'de aşağıdaki kod işe yarıyordu

Get-ADObject -Filter 'isDeleted -eq $true -and Name -like "*DEL:*"' -IncludeDeletedObjects | Remove-ADObject -Confirm:$false

Gönderildi : 20/12/2013 21:26

(@CanAliKARABULUT)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hemen deniyorum...

Gönderildi : 23/12/2013 13:06

(@CanAliKARABULUT)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Maalesef olmuyor hata veriyor...

Komudu aşağıdaki gibi yaptım

Get-ADObject -Filter 'isDeleted -eq $true -and Mahmut Levent -like "*DEL:*"' -IncludeDeletedObjects | Remove-ADObject -Confirm:$false

aşağıdaki hatayı veriyor...

Get-ADObject : Error parsing query: 'isDeleted -eq $true -and Mahmut Levent -like "*DEL:*"' Error Message: 'syntax erro
r' at position: '33'.
At line:1 char:1
+ Get-ADObject -Filter 'isDeleted -eq $true -and Mahmut Levent -like "*DEL:*"' -In ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ParserError: (:) [Get-ADObject], ADFilterParsingException
    + FullyQualifiedErrorId : ActiveDirectoryCmdlet:Microsoft.ActiveDirectory.Management.ADFilterParsingException,Micr
   osoft.ActiveDirectory.Management.Commands.GetADObject

Gönderildi : 23/12/2013 13:35

(@CanAliKARABULUT)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?

Gönderildi : 02/01/2014 19:15

Paylaş: