Forum

Group Policy !

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy !

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

2008 R2 \ Group Policy de Skype dosya transferi bloklama islemi yaptim (Domain bazinda).

1 gun sonra tum domainde calisti.

Daha sonra olusturdugum bu policy tum domainden ve OU lardan  kaldirdim fakat hala Skype de bloklama islemi devam ediyor.

sorun 2-3 gundur suruyor.

Bu kuralin calismasini istemiyorum...Neden olabilir ? 

Gönderildi : 17/12/2013 12:20

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bu işlemi registry değerleri değiştirerek yaptıysanız eski ayarlara döndürecek yeni bir policy dağıtıyor olmanız gerekiyor. aksi takdirde eski ayarlar sabit kalacaktır.

Gönderildi : 17/12/2013 12:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Sizin yaptığınız ayarı geri almanız tersi işlemi yapmanız gerekiyor , bir policynin gpmc icerisinden silinmesi client tarafında onunla ilgili ayarları varsayılana çevirmez , sadece yeni katılan pclerin bu ayarı almamasını sağlar 

Gönderildi : 17/12/2013 12:59

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Daha acik ifade edeyim.

.adm uzantili dosyayi group policy ekledim.Bunun icerisinden dosya bloklamayi enable yaptim.Policy daha sonra calisti.

Tekrar eski haline cevirmek icin , policy disable ve not configuration seceneklerini denedim.Bir degisiklik olmadi.

En sonunda olusturdugum bu policy sildim.

simdi tekrar bu dosyayi Group policy ekleyip ,not configuration yapmayi planliyorum.

Baska oneriniz varmidir ?

Gönderildi : 17/12/2013 13:43

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar ,

Sorun devam etmekte,,

Registry den tum Skype ile ilgili satirlari silmeyi dusunuyorum...Varmi onerisi olan ?? 

Gönderildi : 18/12/2013 11:59

Paylaş: