Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 kurulum ve yapılandırma yardım!

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@MustafaDinc)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

30 kullanıcılı bir şirkete windows server 2008 kurup; active directory, dns gibi ayarları yapmak istiyorum. Öncelikle sormak istediğim (localde) domain name ismi almamız gerekmektemidir? Bu kurulum için neler gereklidir. Kurulum yapılandırmasını nasıl yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/12/2013 16:26

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

active directory rolünü (domain services) sunucu yönetiminden ekleyip ad kurulumuna başlayın

sirketinizinismi.local deyip kurulumu tamamlayın, bu ismi siz belirleyeceksiniz herhangi bir isim vs almanız gerekmiyor.

örneğin:  sirket.local

tabi ad kurulumuna geçmeden önce serverin ipisi ağ maskesi ağ geçidini elle vermeniz gerekiyor bunu unutmayın.

ad kurulumu ve restarttan sonra, sirkette pc kullanacak kişiler için ad users computersten kullanıcı ve şifreleri yetkilerini vs ayarlayın

sonra pc lerin başına gidip tüm clientleri bu domaine bağlayabilirsiniz.

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 16/12/2013 17:07

(@MustafaDinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkürler. Dediğiniz gibi sirketadi.local olarak active directory'i kurdum. DNS yapılandırmasında herhangi bir ayarlama (yani domain ismi çözümleme) gibi bir ayar yapmam gerekiyormu?

Gönderildi : 16/12/2013 17:19

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Öncelikle teşekkürler. Dediğiniz gibi sirketadi.local olarak active directory'i kurdum. DNS yapılandırmasında herhangi bir ayarlama (yani domain ismi çözümleme) gibi bir ayar yapmam gerekiyormu?

Mustafa bey merhaba;

Forum üzerinde arama yaparsanız sizin için daha etkili bir çözüm olacağı kanısındayım.Kolay gelsin

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=active+directory+kurulumu  

Gönderildi : 16/12/2013 17:46

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

dns yapılandırmasında bir şey yapmanıza gerek yok, server aynı zamanda dns.. ad kuurlum yaparken dns ide kuruyorsunuz zaten,

bu şekilde kurulumu sonlandırabilirsiniz

Gönderildi : 16/12/2013 19:12

(@MustafaDinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekürler. sayenizde problemi çözdük.

Gönderildi : 16/12/2013 20:29

Paylaş: