Forum

Ip kamerada ip adre...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip kamerada ip adresleri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@orkhansamadov)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Ofisimizde kameralar var 16 adet , simdi ip adresini degistirmek istiyorum , ofisde server 2008 r2 , AD, kerio control  bunlar kurulu  , simdi ipyi degistirmek icin dvrdan yenisini yazib sonra serverden degisiklik yapmak lazim mi? yoksa modem arayuzden port acib ipyi tanitmakmi lazim ? bunun icin ne yapmam lazim  yardim ederseniz cok guzel olur   

Gönderildi : 15/12/2013 23:41

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Server üzerinde kameralar ile ilgili bir bağlantı yapıldığını düşünmüyorum (yapıyı bilmeyerek) bu gibi sistemlerin serverla bir bağlantı yaptırılmasıda ne derece sağlıklı olur. kameralar nereden ıp alıyorsa oradan ayar yapılması lazım

Gönderildi : 16/12/2013 12:52

(@yasinaltunoglu)
Gönderiler: 105
Estimable Member

DVR cihazının server'la bağlantılığı olduğunu düşünmüyorum. Port açmam gerek derken? şuan şirket yetkilileri sizi dışarıdan izleyebiliyorsa port açık demektir modem içinden ip değişikliği yapacaksın. Tabii önce DVR cihazının arayüzünden ip değişikliği yapmalısınız.

Gönderildi : 16/12/2013 14:11

(@orkhansamadov)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevaplar icin herkese tesekkur ederim , dusundugum ve yazdiginiza gore dvrdan ip adresini degisip sonra modemde degismek yeterli bencede,  serverle bi ilgisi yoktur . 

tesekkurler 

Gönderildi : 23/12/2013 10:35

Paylaş: