Forum

2008 Terminal Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Terminal Server Varsayılan Yazıcı Atamak

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

1- Kullanıdım Server 2008  Terminal Server Üzerine Baglanan Kullanıcıların Sadece Kendi Bilgisayarlarındaki Varsayılan Yazıcıları Yüklemesini        istiyorum gereksiz Tum Yazıcıları Yukluyor Bunu Kısıtlamam Mumkunmudur..

2- Birde Uzak Bağlantı Kulanan Kullanıcıların oturum açtıgında otomatik Program Çalışıyor Yanlız Kullanıcı Programı Kapattıgında Oturumu Otomaik Kapattma Suresi 1 Dakkayı Buluyor Oturum Sonra Kapatıyor  Programı Kapattıgında Oturumuda Hemen KApatmasını İstiyorum Bunu Nerden Ayarlayabilirim  

Tesekkur 

Gönderildi : 13/12/2013 14:11

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

1. Easy printer, bağlanılan bilgisayar üzerinde ki bütün printerları götürür.

2. Kullanıcının log-of olmasını zorlayın.  aksi durumda yapmış olduğunuz ayarları kullanmak zorundasınız.

Gönderildi : 13/12/2013 18:44

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

2-Kullanıcın logof olmasını zorla derken policy den mi yapmam gerek 

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 13/12/2013 19:59

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Yanlız Kullanıcı Programı Kapattıgında Oturumu Otomaik Kapattma Suresi 1 Dakkayı Buluyor Oturum Sonra Kapatıyor

yukarıda ki satırdan anladığım yapılmış zaten. Default değeri Newer' dir. 

Gönderildi : 14/12/2013 16:52

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Hocam Benim İstedigim Kullanıcı Programı Kapattıgında Oturumunda Hemen Kapanması bir Müşterimde Sigorta Programı Kullanılıyordu Orada Kullanıcı Programı Kapattığında Oturumuda Hemen Kapanıyordu.Acaba arka planda kullanılan bir script olabilirmi...

Cevaplar İçinde Ayrıca Teşekkürler 

Gönderildi : 16/12/2013 02:19

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Bahsetmiş olduğunuz bu özellik Citrix' de bulunmakta.

RemoteAPP kullandığınız için oturumu değil uygulamayı kapatabiliyorsunuz. Bu sebepten ötürü oluşturacak olduğunuz kural ile bu kuralda 1 dk altında değildir, program çalışmadığı zaman yani oturum askıda kaldığı (idle) zaman olarak algılar veya disconnedted user olarak algılanır ve sistem minimum 1 dk sonrasında oturumu kapatır.  

Gönderildi : 16/12/2013 03:00

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Hızlı Yanıt İçin Teşekkürler

Evet Dediginiz Citrix Kullanılıyordu  Peki Ben Bir Bat Dosyası iel Bir Uygulamayı Çalıştırp Uygulama Kapandıktan Sonra Bat Dosyasının Sonunda shutdown -l Komutu Kullana Bilirmiyim  Teşekkürler.. 

Gönderildi : 16/12/2013 03:09

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Yapabilirsiniz ama shotdown komutundan sonra diğer kullanıcıların oturumuda etkilenecektir. 

Gönderildi : 24/12/2013 23:39

Paylaş: