Forum

Group Policy sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

HP Prolian ML 110 G7 serverine 2008 R2 kurdum. Statik ip-yi girdim. Saati falan duzelttim. Sonra win7 kurulu 10 tane klienti AD kurup servere bagladim. DNS ve DHCP serveri de kurdum. DHCP-den ip-ler aldi klientlerim. Hepsi guzel hos. AD-den her bir kliente user actim. kisitlam veriyorum sorunsuz oluyor. Kullaniciyi bloke etme, giris saatlerini engelleme falan filan guzel ama Group Policy-den verdigim kisitlamalri almiyo kullanicilar. GPUpate de yapsam restart da yapsam olmuyor. Clientleri log off yapiyoum ama yine olmuyor. Clientlerin de saatleri dogru serverle. Bazi yerlerde yanlis yapiyorum deiye internette videolar da izledim ayni seyleri yapmama ragmen olmuyor bi turlu. Sorun nedir acaba? Hatt en son AD-yi silip yenidne kurdum format biel attim ama tik yok.

Gönderildi : 01/12/2013 14:44

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar;

Group policy ile hangi kısıtlamaları yapıyorsunuz.Bu kısıtlamalar User mı yoksa Computer bazlı mı?  

http://www.cozumpark.com/forums/thread/226144.aspx  

Gönderildi : 02/12/2013 12:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Kullanicibazli yapiyorum. Mesela ekrandaki iconalri gizlet diyorum. ve ya CTRL+ALT+DELETE basarken parola degistir falan cikmasin diyorum. Falan filan gibi seyler.

Gönderildi : 02/12/2013 14:18

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Verdiğim linki incelediniz mi?

Gönderildi : 05/12/2013 12:23

Paylaş: