Forum

Windows Güvenl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Güvenlik Duvarı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@ahmetdoruk)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2008 R2 de Windows güvenlik duvarı kapalı ancak sistemde ESET File Security i kullanıyoruz. Güvenlik duvarı açıkken dosya paylaşım ayarlarında problem çıkıyor. Önbüro yazılımı serverla bağlantı kuramıyor mesela. Kapalıyken bu bir risk oluşturur mu tabi anti virüs programı da varken. Windows güvenlik duvarı güvenlik açısından illa şart mı?

Gönderildi : 24/11/2013 04:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba sizin yapınıza benzer sistemi kullanmaktayım ve sıkıntı yaşamıyorum. Siz gerekli programın port numaralarına firewall üzerinden izin verirseniz sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2013 00:08

(@ahmetdoruk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anladım diyelimki sentez ve sednanın port numaralarını eklersem güvenlik duvarının açık olmasında iletişim problemi yaşamam aslında temelde şuanki sistemde de bir güvenlik açığı oluşturmuyor anladığım kadarıyla değil mi?

Gönderildi : 25/11/2013 10:49

(@www-rizasahan-com)
_

Açık olması iyi değil güvenlik duvarı aktif olsun sentez portlarını öğrenin onlara hangi yönde erişim vermeniz gerektiğini sorun ve bu portları açın. Zaten firewall mantığı bunu gerektirir sadece gerekli olan portlara gerekli olan yerlerden erişim olması.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2013 14:04

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Localde dahi olsa firewall açık olması her zaman faydanızadır, ilgili portlara izin vererek birçok sorunun önüne geçebilirisiniz. Daha önce bu işlemi yapmadıysanız, bu linkten faydalanalabilrsiniz.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/open-a-port-in-windows-firewall  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2013 15:03

(@ahmetdoruk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu konu hep kafamı kurcalıyordu. Yeterince bilgilenmiş oldum sağolun 🙂

Gönderildi : 27/11/2013 10:40

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz. Saygılarımla.

Gönderildi : 27/11/2013 13:40

Paylaş: