Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 çalışırken backup almak istiyorum.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
788 Görüntüleme
(@RamisDuran)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İlk olarak konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Server çalışırken (Serverimiz sanal değil fiziksel);

1-Acronis'le Tib alınabilir mi alınırsa hangi sürümünde alabiliriz?(tib alındığını biliyorumda makine çalışırken almak istiyorum.)

2-Disk2Vhd programı ile fiziksel hdd'i  sanal vhd yapabiliyorum.(Vhd olarak saklanıp sonra sanal makine olarak çalıştırılabilliyor.) Ama birde vhd2disk programı var.Bununla nasıl fizikselden aldığımız vhd yi tekrar fiziksel hdd dönüştürebileceğimizi bulamadım.Bilen bir arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum.

3-Server çalışırken bildiğiniz farklı şekilde backup alma yöntemi varsa paylaşabilir misiniz?

Tercihim 2 sorudan yana fizikselden aldığım vhd yi tekrar fiziksele mümkünse dönüştürebilirsek (mümkün olduğundanda emin değilim) çok güzel ve basit olur.Ama başka tercihlere de açığım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 20/11/2013 15:04

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Bencede fiziksel makine de acronis,

Ek olarak "acronis backup recovery virtual edition"  bu versiyonun yanılmıyorsam 11.5 var şu an. Bununla fiziksel makinenin yedeğini alarak üzerinde sanallaştırma yaptığınız bir sunucuya sanal makine olarak çevirerek kapalı bir durumda saklar. Fiziksel makineye herhangi birşey olduğunda diğer taraftan (sanal makine ) start ederek yapınızı kurabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2013 16:57

(@RamisDuran)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Sinan Bey sağolun.

Gönderildi : 20/11/2013 18:10

(@RamisDuran)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mustafa bey sizede teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/11/2013 18:11

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Windows Server Backup ile almak en sağlıklısı, tabiki acronis ilede pc çalışırken yedekleme alabilirsiniz. ancak serverin kendi içinde windows server backup özelliği olduğundan ister full ister system state şeklinde serverinizi yedekleyebilir. sonrasında server çökse bile en son yedeğinizden sistemi kurtarabilirsiniz. 

Sistem çöktüğünde server kurulum dwd si ile açılır. repair seçilir. yedek gösterilir. sistem kurtarılır. 

Gönderildi : 10/12/2013 18:27

(@RamisDuran)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Eray Bey bende bu yöntemlede test etmiştim.Gayet başarılı.

Gönderildi : 13/01/2014 18:33

Paylaş: