Forum

Terminal Server Bag...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Baglantı Sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
598 Görüntüleme
(@adembatman)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Clientler daha once hıc bır sorun yokken bugunden ıtıbaren termınal server baglanamıyorlar vermıs oldugu hata"The remote computer disconnected

the session because of an error in the licesensing protocol " hatası verıyor daha once bu servera ben bakmadıgım ıcın yapıyı bılmıyorum ama sanırım 120 gunluk kurulum yapılmıs ve lısanslar eklenmemeıs bununla ılgılı yukardı vermıs oldugu hata nedır ne yapmam gerek

Not:Terminal Services Licensig geldiğimde de bir hata veriyor orda da No terminal services license server is available in the current domain or workgroup diye de bır baska hata verıyor

cok acıl yardımlarınızı beklıyorum

Gönderildi : 01/09/2008 14:47

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Acil olarak yapacağınız tek şey Terminal Server lisansı almanız.

Gönderildi : 01/09/2008 14:49

(@SuleymanTarikOgut)
Gönderiler: 154
Estimable Member

siz sanırım terminal serverı applicaton modda kurmuşsunuz buda ek lisans gerektiriyor. eğer birden fazla client bağlanıp işlem yapmayacaksa uzak masaüstü sizin için biçilmiş kaftan.

Gönderildi : 01/09/2008 14:50

(@adembatman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

elımde 5 lisans var cal lisansı

nasıl eklıcegımı anlatırmısınız

Gönderildi : 01/09/2008 14:50

(@adembatman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet app. olarak kurulmus clientler uzak masaustunden baglanıyor ama bastada dedıgım gıbı hata verıyor baglanamıyoarlar artık dune kadar baglanılıyordu

Gönderildi : 01/09/2008 14:51

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Elinizdeki CAL "Windows Server Terminal Services CAL" mı?

Eğer öyle ise;

Program Ekle/Kaldır > Windows bileşenleri> Terminal Server Lisansı

rolünü yükleyin ve wizard adımlarını takip ederek elinizdeki lisansları yükleyin.

Ek: Eğer bu rol zaten yüklü ise yeniden yüklemeyin. Yönetimsel araçlardan ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 01/09/2008 15:17

(@adembatman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

serhat bey yukarda dedıgım gıbı termınal server licensing yuklu ve onu acarkende hata verıyor sılıp yenıden yukleyyıncede termınal server cal lısansını yuklucegım yer gelmıyor dırek yukleme bıtırıyor

Gönderildi : 01/09/2008 15:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Peki Lisans sunucusunu etkinleştiriyormusunuz?

Adımlar şunlar.

1. Öncelikle Lisans Sunucusunu kaldırın. (windows bileşenleri)

2. Eğer varsa c:\windows\system32\LServer dizinini silin.

3. Lisans sunucusunu yeniden yükleyin (windows bileşenleri)

4. Lisans yönetim konsolunu açıp aşağıdaki şekilde etkinleştirme işlemini başlatın.

https://i0.wp.com/img1.loadtr.com/b-279480-tsl.jpg?w=1220&quality=89

Daha sonra wizard adımlarını takip edin ve CAL ları girin.

Eğer bu işlemler olmuyorsa, Lisans Sunucusunu organizasyon içerisindeki başka bir server'a yükleyin ve TS'a lisans kontrolü için bu server'ı gösterin. SBS yada herhangi bir windows server sistem olabilir. 

Gönderildi : 01/09/2008 15:52

(@adembatman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

serhat bey zaten sorun ordaya termınal server lısansda tüm sunucular kısmında kullanılabılır bır server gozukmuyor ve baglanmaya calıstıgında da hata verıyor yanı sıtedeki gibi bir IIS-SRV gibi bır sunucuyu zaten gormuyor gormedıgı gıbı connect olmaya calıstıgında da hata verıyor o yuzduen var olmayan bır sunucu uzerınde gostermıs oldugunu etkınlestırme olayını yapamıyorum 🙁

Gönderildi : 01/09/2008 16:07

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/37284.aspx incelermisiniz. Benzer bir sorun daha önce çözülmüştü.

Gönderildi : 01/09/2008 16:13

Paylaş: