Forum

2012 server en iyi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 server en iyi yapılandırma hangisidir sizce

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sql ve terminal server uygulaması için yeni bir sunucu aldık, Dc, Terminal server ve Sql aynı cihaz üzerinde olacak.

2012 server'ın 1 adet sanallaştırmaya izin verdiğini ve en çok sql in yorulacağını hesaba katarsak bu tip bir sistem için en uygun yapılandırma sizce nasıl olmalı.

1 - Dc fiziksel sql ve terminal sanal  
2 - Dc ve terminal fiziksel Sql sanal  
3 - Sql fiziksel Dc ve Terminal sanal
4 - Hepsi sanal

Bunlar aklıma gelenler sizce en doğru yapılanma nasıl olmalı

( Gönlümüz sanallaştırmaktan yana fakat sanal makina cpu nun % 50 sini kullanabiliyor )

Gönderildi : 12/11/2013 21:41

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba

Sql ve terminal server uygulaması için yeni bir sunucu aldık, Dc, Terminal server ve Sql aynı cihaz üzerinde olacak.

2012 server'ın 1 adet sanallaştırmaya izin verdiğini ve en çok sql in yorulacağını hesaba katarsak bu tip bir sistem için en uygun yapılandırma sizce nasıl olmalı.

1 - Dc fiziksel sql ve terminal sanal  
2 - Dc ve terminal fiziksel Sql sanal  
3 - Sql fiziksel Dc ve Terminal sanal
4 - Hepsi sanal

Bunlar aklıma gelenler sizce en doğru yapılanma nasıl olmalı

( Gönlümüz sanallaştırmaktan yana fakat sanal makina cpu nun % 50 sini kullanabiliyor )

dc fiziksel , sql fiziksek , terminal sanal 

Gönderildi : 12/11/2013 21:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Server 2012 teori olarak desteklensede değerli hocalarımız ortamda Dc için kesinlikle bir fizikselin ayrı olmasını önermektedir. Sql üzerinde yüksek data boyutlarında işlem olacak ise Sql disk i/o performansı istediği için fiziksel olması önerilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2013 23:41

Paylaş: