Forum

2012 server en iyi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 server en iyi yapılandırma hangisidir sizce

onur sertli
(@onursertli)
Üye

Merhaba

Sql ve terminal server uygulaması için yeni bir sunucu aldık, Dc, Terminal server ve Sql aynı cihaz üzerinde olacak.

2012 server'ın 1 adet sanallaştırmaya izin verdiğini ve en çok sql in yorulacağını hesaba katarsak bu tip bir sistem için en uygun yapılandırma sizce nasıl olmalı.

1 - Dc fiziksel sql ve terminal sanal  
2 - Dc ve terminal fiziksel Sql sanal  
3 - Sql fiziksel Dc ve Terminal sanal
4 - Hepsi sanal

Bunlar aklıma gelenler sizce en doğru yapılanma nasıl olmalı

( Gönlümüz sanallaştırmaktan yana fakat sanal makina cpu nun % 50 sini kullanabiliyor )

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/11/2013 20:41

Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

[quote user="onur sertli"]

Merhaba

Sql ve terminal server uygulaması için yeni bir sunucu aldık, Dc, Terminal server ve Sql aynı cihaz üzerinde olacak.

2012 server'ın 1 adet sanallaştırmaya izin verdiğini ve en çok sql in yorulacağını hesaba katarsak bu tip bir sistem için en uygun yapılandırma sizce nasıl olmalı.

1 - Dc fiziksel sql ve terminal sanal  
2 - Dc ve terminal fiziksel Sql sanal  
3 - Sql fiziksel Dc ve Terminal sanal
4 - Hepsi sanal

Bunlar aklıma gelenler sizce en doğru yapılanma nasıl olmalı

( Gönlümüz sanallaştırmaktan yana fakat sanal makina cpu nun % 50 sini kullanabiliyor )

[/quote]

dc fiziksel , sql fiziksek , terminal sanal 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2013 20:51

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Server 2012 teori olarak desteklensede değerli hocalarımız ortamda Dc için kesinlikle bir fizikselin ayrı olmasını önermektedir. Sql üzerinde yüksek data boyutlarında işlem olacak ise Sql disk i/o performansı istediği için fiziksel olması önerilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2013 22:41

Paylaş: