Forum

Media Server hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Media Server hk

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba, clouddaki server ımda kurduğum windows media serverım da enteresan bir problem var şöyleki mms://computername/test01 şeklinde oluşan linki media player üzerinden mms://ipadress/test01 şeklinde çağıramıyorum. illaki computername olması gerekiyor bende host dosyasına ipadress computername şeklinde bir kayıt açıorum ve  mms://computername/test01 şeklinde streaming i dinleyebiliyroum. Ama tüm kullanıcıların host dosyasına bu kaydı girmem gerekiyor buda zaman alıyor. konu hakkında fikirleriniz alabilirmiyim ?

Gönderildi : 09/11/2013 19:41

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

DNS te yeni bir A kaydı oluşturup bilgisayar adına o servera ait ip adresini yazarsanız dns sorgusu yapan tüm clientlar bu bilgisayara bilgisayar adından ulaşabilir. DNS in mantığıda bir nevi budur, insanlar ip adreslerini yada mac adreslerini akılda pek tutamazlar dns bilgisayar adı yazdığınızda gider karşı tarafın ip adresini bulur. www.google.com.tr ye kendi makinanız üzerinden ping attığınızda ip adresini çözdüğünü görebilirsiniz.

Gönderildi : 09/11/2013 19:46

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

server cloudda workgruop ortamında. yani dns de tanımlama yapabileceğim bir domain name yok :s

Gönderildi : 09/11/2013 22:58

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

kendi ortamınızda domain var ise oluşturabileceğin bir bat dosyası ile bu komutu dağıtabilirsin diye düşünüyorum echo 0.0.0.0 websitename.com >> %SYSTEMDRIVE%\Windows\System32\Drivers\Etc\Hosts denemedim fakat bu komutla host dosyasına yeni bir kayıt oluşturabileceğini düşünüyorum. başka bir yöntemde aklıma gelmiyor açıkçası..

Gönderildi : 10/11/2013 19:43

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler davut bey. 

Gönderildi : 14/11/2013 12:33

Paylaş: