Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Media Server hk

Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

Arkadaşlar Merhaba, clouddaki server ımda kurduğum windows media serverım da enteresan bir problem var şöyleki mms://computername/test01 şeklinde oluşan linki media player üzerinden mms://ipadress/test01 şeklinde çağıramıyorum. illaki computername olması gerekiyor bende host dosyasına ipadress computername şeklinde bir kayıt açıorum ve  mms://computername/test01 şeklinde streaming i dinleyebiliyroum. Ama tüm kullanıcıların host dosyasına bu kaydı girmem gerekiyor buda zaman alıyor. konu hakkında fikirleriniz alabilirmiyim ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/11/2013 18:41

Davut EREN
(@davuteren)
Üye

DNS te yeni bir A kaydı oluşturup bilgisayar adına o servera ait ip adresini yazarsanız dns sorgusu yapan tüm clientlar bu bilgisayara bilgisayar adından ulaşabilir. DNS in mantığıda bir nevi budur, insanlar ip adreslerini yada mac adreslerini akılda pek tutamazlar dns bilgisayar adı yazdığınızda gider karşı tarafın ip adresini bulur. www.google.com.tr ye kendi makinanız üzerinden ping attığınızda ip adresini çözdüğünü görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/11/2013 18:46

Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

server cloudda workgruop ortamında. yani dns de tanımlama yapabileceğim bir domain name yok :s

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/11/2013 21:58

Davut EREN
(@davuteren)
Üye
kendi ortamınızda domain var ise oluşturabileceğin bir bat dosyası ile bu komutu dağıtabilirsin diye düşünüyorum echo 0.0.0.0 websitename.com >> %SYSTEMDRIVE%\Windows\System32\Drivers\Etc\Hosts denemedim fakat bu komutla host dosyasına yeni bir kayıt oluşturabileceğini düşünüyorum. başka bir yöntemde aklıma gelmiyor açıkçası..
CevapAlıntı
Gönderildi : 10/11/2013 18:43

Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

teşekkürler davut bey. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 14/11/2013 11:33

Paylaş: