Forum

Server 2012 Remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Remote Desktop Ek Kullanıcı Ekleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,956 Görüntüleme
(@A.CemilTurgut)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba dostlar, 

Server 2012 kullanıyoruz ve uzak masaüstü için 10 adet user cal lisansımız var. 5 Kullanıcı daha eklemek istiyoruz ama nasıl ekleyeceğimi bulamadım ? Domain ortamı mevcut değildir bu arada. 

RD Lisans Yöneticisi bölümünde  server adına sağ tıklayıp Lisansları Yönet bölümüne tıklıyorum ama ileri dediğimde Clearinghouse bağlanırken aşağıdaki hatayı veriyor.

Hata: Lisans sunucusu kimlik doğrulama başarılı değildi. Lisans sunucusunun doğru olarak etkinleştirildiğinden emin olun. Sorun devam ederse farklı bir bağlantı yöntemi kullanmayı deneyin. İstenen işlem desteklenmiyor. 

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/11/2013 18:44

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

add-remove kısmından terminal server license server'ı kaldırıp yeniden kurun yeniden license'lama işlemi yapın.

Gönderildi : 09/11/2013 22:14

(@A.CemilTurgut)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgehan hocam öncelikle teşekkür ederim. 

Server 2012'de domain ortamı olmadığı için RDP lisans sunucusunu yapılandırmak çok meşakkatli olmuştu. Lisans sunucusunun yolunu belirtmek v.s... Faklı bir yolu varsa o riske girmek istemiyorum açıkçası ?

Bir de elimde 10 ve 5 olmak üzere ayrı ayrı lisans kodları mevcut, normal lisans ekleme işlemini Lisans Yükle bölümünden yönergeleri takip ederek yapıyorduk. Daha önce hiç kullanıcı artırma işlemi yapmadım. Ekleme işlemini de yine aynı şekilde Lisans Yükle bölümünden ikinci bir işlem mi olarak gerçekleştiriyoruz acaba ?

Gönderildi : 10/11/2013 16:24

(@A.CemilTurgut)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun çözülmüştür arkadaşlar...

Bağlantı yöntemini Otomatik yerine Web olarak seçtim ve işlemleri web üzerindeki yönergelerle hallettim. Teşekkür ederim Bilgehan hocam ilginize...

Gönderildi : 10/11/2013 18:08

Paylaş: