Forum

2003 server uzaktan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server uzaktan otomasyon çalıştırma

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

hastanemizde ana makinada 2003 server var arkadaşlar dışardan erişmek istedigimde başka bir servere uzak masaüstü bağlantısı ile baglanarak çalıştırıyorum fakat direk uygulamaya uzaktaki bir makianada çalıştırma gibi bir ihtimal varmı varsa nasıl yapılarbilir .

Gönderildi : 31/08/2008 17:26

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Sorunun cevabı ilk bakış ta TS gibi geliyor ama net anlamadığım için detay vermenizi istiyorum.

Gönderildi : 31/08/2008 17:30

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi hastanede bir server var oracle tabanlı hastane otomasyonunun çalıştıgı ben evden kullanmak istedigimde uzakmasaüstü baglantısı ile baglanarak localden kullanıyorum ama öyle olmasını istemiyorum mesela ben bir kısayol oluşturacagım masaüstüne direk tıokladıgımda hastanedeki otomasyona baglanacak yani serverde değil programı başka bir yerdeki makinamda kullanıcagım internet üzerinden

Gönderildi : 31/08/2008 17:40

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Şirket içine VPN yaparsınız. Ama bu sefer tüm network ile iletişim kurarsınız. Bu eğer siizn için problem olacaksa Firewall üzerinden CPN IP Bloğundan, Server' a sadece Oracle Programının Portları için geçiş yaptırırsınız ve program çalışır.

Ama programı çalıştırmadan önce VPN bağlantısını kurmanız gerekemktedir.

Gönderildi : 31/08/2008 18:11

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ama vpn için telekomdan özel hat kiralamak gerekmiyormu ?

Gönderildi : 31/08/2008 18:12

(@gokhancakir)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Hayır gerekmiyor. Upload hızınıza bağlı olarak yavaş kalabilir ama bağlantıyı kurabilirsiniz. başarılı bir VPN bağlantısı içinde kullandığınız modem&firewall'larınızın kaliteli olması gerektiğini düşünüyorum. Zira standart adsl modemle denememde L2Tp IPSEC için  gerekli protokolleri desteklemediğini üzülerek öğrenmiştim.

Gönderildi : 31/08/2008 18:51

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Şirket içine VPN yaparsınız. Ama bu sefer tüm network ile iletişim kurarsınız. Bu eğer siizn için problem olacaksa Firewall üzerinden VPN IP Bloğundan, Server' a sadece Oracle Programının Portları için geçiş yaptırırsınız ve program çalışır.

Ama programı çalıştırmadan önce VPN bağlantısını kurmanız gerekemktedir.

Merhaba;

VPN destekli modemler var ve bunlarla VPN iletişimini gerçekleştirebilirsiniz ama yukarıda belirtmiş olduğum madde için Firewall gerekmektedir.

VPN modem ile tüm networkünüz için iletişim sağlarsınız.

Gönderildi : 31/08/2008 19:05

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fortinet 1000A firewall var modemlerde Zyxel bunlarda vpn varmı veya hangi modem ve model verebilirmisiniz birde bu VPN olayını nasıl yapılıyor biraz bilgi verebilirmisiniz.

Gönderildi : 01/09/2008 01:55

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortigate-firewall-pptp-vpn-yap-land-r-mas-fortigate-firewall-pptp-vpn-configuration.aspx

modemi bridge olarak yapılandırırsanız ve yukarıda ki makaleyi uygularsanız çözüme kavusursunuz.

birtek özel kural için makaleye göre policy kuralını isteğinize göree yapılandırın.

Gönderildi : 01/09/2008 02:21

Paylaş: