Forum

Server 2008 R2 sunu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 sunucuda Uzak Masa Üstü Sorunu

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,201 Görüntüleme
(@volkancaliskan)
Gönderiler: 141
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kolay Gelsin. 

2 hafta önce yaşadığımız bir aksilikten sonra ibm server imizi devre dışı bırakarak saglam bir Hp makina üzerinde backup ile dönüş yaptık. Yakın süre zarfında yeni cluster yapısı oluşturacagız diye Hp ile devam edelim dedik ( Server üzerinde çalışan yazılımlar gayet başarılı çalışıyor şuan için) Ama süreç sonucunda sisteme uzak masaüstü yapamıyorum. Sistemde T.Micro Free Buss. mevcut tamamen devre dışı bıraktım güvenlik duvarı devre dışı servisler çalışıyor ama bir türlü uzak bağlantı gerçekleşmiyor.Server üzerinde tcpip view ile test ettim 3389 portu açılmıyor. Yani o portun açılmasını engelleyen bir şey var. client ten telnet te çekemedim ama ping atabiliyoruz.

Üzerindeki roller Domain Controller, Dhcp, Dns, Sql ve free bir database programı mevcut

Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.... 

Gönderildi : 05/11/2013 15:04

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Daha önce 3389 portundan mı rdp yapıyordunuz? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/11/2013 15:11

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sunucunun rdp portunu aşağıdaki linkten kontrol eder misiniz? 

http://support.microsoft.com/kb/187623/tr  

Gönderildi : 05/11/2013 18:23

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

default portu 3389 diye biliyordum her hangibi bir ayar değişikliği yapmadım. Şuan localden mstsc yapıpta  sisteme baglanamadım.

Gönderildi : 06/11/2013 20:01

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sunucu 3389 portunu dinlemiyor yani sistemde terminal server bulunmuyor denemek için onuda kurup kaldırdım ama değişen bir durum olmadı

Gönderildi : 06/11/2013 20:03

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Computer sağ tık Properties - Sol menüde bulunan Remote Settings de Uzak masaüstü yapılabilme seçeneği açık mı?

Gönderildi : 06/11/2013 20:40

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet açık onları defalarca değiştirmemize ragmen tüm güvenlik duvarlarını kaldırmamıza ragmen bi gelişme saglayamadık. Acaba microsoft un güncellemeleriyle alakası olabilirmni bilmiyorum

Gönderildi : 07/11/2013 20:34

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

selamlar ;

port numarasını kontrol edermisiniz ;

1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun ve tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber

adımlarını izlediğinizde port numaranızı görebilirsiniz d3d gibi bir değer görmeniz gerekecek. tabi eğer erişim portunuz 3389 ise

Gönderildi : 07/11/2013 20:52

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet ayhan bey orayıda kontrol ettik port numarası 3389 du farklı portlar girip denedik ama yinede olmadı. 

Client tarafından uzak masa üstü yapmaya çalışırken snucuyu sistemde aramıyor neredeyse anında baglanılamadı hatası veriyor. sunucunun rdp portu bir türlü açılmıyor yani 

Gönderildi : 08/11/2013 12:36

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Farklı client lardan denediniz mi? Ayrıca RDP Security layer ayarlarınız ve bilgisayar uzak masaüstü ayarlarınızdaki güvenlik ayarları yüksek seviyede olabilir mi?

Gönderildi : 08/11/2013 13:37

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

birçok client te  denedik ama hep sonuç aynı. Önceki gün Trend M. Teknik servisindende destek alarak tüm güvenlik duvarlarını kaldırdık ama sonuç değişmedi Tcpip view ile baktıgımızda bu portun hiç açılmadıgını yani agı dinlemediğini gördük.

Gönderildi : 08/11/2013 14:48

Paylaş: