Forum

Server 2012 Active ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Active Directory group policy hakkinda .

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@hasanderin)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Server 2012 active directory group policy yapilandirma yaparken .Deneme olarak  calc.exe . notepad.exe gibi uzantilari Organization Unitslerim ve gruplara yasakladim .Fakat log of / log on oldugum zaman  x kullaniciyla   engelledigim exe'ler calisiyor .Bunun sebepleri ne olabilir .Simdiden tesekkur ederim .

Gönderildi : 27/10/2013 14:18

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Neler yaptığını paylaşırsan daha çabuk cevap verebiliriz.

Makale olarakta bu makaleyi okuyabilirsin. Belki atladığın bir yer vardır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/28/software-restriction-policy.aspx  

Gönderildi : 27/10/2013 16:51

(@SercanEREN)
Eminent Member

Merhaba,

Bu exe 'leri content olarak eklediniz mi?

Gönderildi : 27/10/2013 16:55

(@hasanderin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

user configurationdan  administravite templates  menusunden  girerek  policyme kisitlamak istedigim exemin uzantisini yazarak enable diyorum/
Sonrasindan bu olusturmus oldugum policy ayarimi  olusturmus oldugum gruplarima uyguluyorum .Sonra kullanicidan log on olarak denedigim zaman vermis oldugum kisitlama aktif olmamis gozukuyor .Bu sekilde ekledim exeleri yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim simdiden.

Gönderildi : 27/10/2013 21:18

(@SercanEREN)
Eminent Member

Yasaklama yapacağınız OU nun altında yeni bir GPO oluşturun ve sırasıyla User Configuration > Administrative Templates > System > Don't run specified Windows applications kısmına tıklayın ve Enabled deyin. Sonrasında Show Content iletişim kutusunda bu exe 'leri yazın. Son olarak gpupdate /force deyin. Kullanıcılarda ister logof/login olun isterseniz yeniden başlatın ve kontrol edin.

Ayrıca gpupdate /result komutu ile kabul edilmeyen GPO ları görebilirsiniz.Bu kısımda hangi policy görmediği ve neden problem yaşandığı da anlaşılabilir.

Sercan

Gönderildi : 28/10/2013 18:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: