Forum

3 adet server Activ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3 adet server Active-dhcp-dns-ftp

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kolay Gelsin Herkese

İşe başladığım yerde 1 adet ( MuhasebeYazılımı Kullanılan- SErver 2008 standard ) -1adet Mail server ( server 2008 standard ) - 1 adet fax ve ftp server ( server 2003 std edition )  server var.Bunalrın üzerinde hiç bir role kurulu değil.varolan sistemi bozmadan Active Directory - DHCP - Ftp Server vb. Kurabilirmiyim.

Herbiri ayrı görev yapıyor hangisine ne kurmam lazım teşekkür ederim

Gönderildi : 24/10/2013 02:39

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

bu sistemleri domanine dahil ederseniz kurulum accountları dolayısı ile büyük ihtimalle sıkıntı yaşarsınız. Ha nasıl olur şu şekil olur, DC'yi ayrı bir sunucuya kurarsınız, bu sistemleri domaine alırsınız ama local accountları ile açarak devam ederseniz o zaman sorun olmaz.

ilerleyen zamanlarda da domaine dahil ederek problemlerden kurtulmuş olursunuz...

Bilgehan

Gönderildi : 24/10/2013 03:24

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Biraz zor bi iş galiba.Bir süre sonra bakalım artık..TEşekkür ederim

Gönderildi : 24/10/2013 12:38

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bunu Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 25/10/2013 00:39

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

iyi akşamar ;

Benim anladığım kadarı ile dc, dhcp, ve ikinci bir ftp kurmak istiyorsun.
DC kısmında Bilgehan hocama katılıyorum. Ama diğerleri için sistemi değiştirmeden ekleme yapabilirsin. Eğer sisteminde çok yoğun bir faks trafiğin ve yoğun bir ftp trafiğin yok ise ve fiziksel sunucun bu yükü kaldırabilir durumda ise dhcp sunucunu fax ve ftp sunucunun olduğu makineye ikinci ftp sunucunuda trafiğin yoğunluğunu test ederek mail yada muhasebe yazılımının olduğu sunucuya kurabilirsin.

Gönderildi : 25/10/2013 00:51

Paylaş: