Forum

2008 r2 ad replikas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 ad replikasyon sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Site and Services altında aşağıdaki hatayı alıyoruz . ayrıca her iki server daki dns altındaki timestamp altındaki tarih cok geri bunun anlamı 

Gönderildi : 01/10/2013 14:57

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

İki sunucunuzda aynı lokasyonda ve arada firewall cihazı veya sunuculardan bir tanesinin firewall'u açık mı?

repadmin /showrepl  komutunu çalıştırdığında sunuculardan her ikisinde de hangi sonuçları alıyorsun

Gönderildi : 01/10/2013 21:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

iki sunucu aynı lokasyonda ve firewall var sistemde ve sunucuların firewall kapalı antivurus yok hiç birinde.

Gönderildi : 02/10/2013 14:23

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhabalar.

Yaklaşık olarak 2 aydır aynı sorunu bende yaşıyorum. Merkez ve Şube olarak çalışan işletmemiz var. Merkezde DC var ve Şube ye ADC kurulumu yaptım. İnternet kesintisi veya başka bir sebepten dolayı aradaki VPN bağlantısı koptuğu zaman Replikasyon olmuyor ve iki sunucuyu da aynı anda restart edince tekrar bağlantı sağlanıyor. Fakat en fazla 2 gün sürüyor bu bağlantı olayı, sonra tekrar sunucuların replikasyonları kopuyor.

Merkez İnternet bilgileri : Özel bir şirketten internet hizmeti alıyoruz Radyolink aracığızla 10mb / 10mb hız var.

Şube internet bilgileri: Türk Telekom  8 mb / 1 mb     arada firewall yok.

Sorunun çözümü için çok araştırma yaptım fakat bir çözüm bulamadım. Böyle devam ederse ADC yi kaldırmayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/10/2013 02:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu sorunu yaşamış ve çözmüş birileri muhakkak vardır. yardımlarınızı bekliyoruz

Gönderildi : 03/10/2013 02:44

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Dursun bey merhaba ilk serverdan DC01 olan makinanızdan yapmış olduğunuz komutun sonucu

Last error: 8606 (0x219e):

Insufficient attributes were given to create an object. This object

may not exist because it may have been deleted and already garbage collected.

şeklinde hata almışsınız konu ile ilgili http://support.microsoft.com/kb/2028495  microsoftun sayfasını bir incelermisiniz...

Gönderildi : 03/10/2013 12:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Silsek

Gönderildi : 03/10/2013 13:46

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaba ben o yolu da denim fakat çözüm olmadı. ADC kaldırıp tekrar yükledim ( Makinayada format attım). 2. kurulumu localda yaptım sorun olmadı 2 gün boyunca, fakat ADC yi şubeye götürüp şubenin ip yapılandırmasını yaptıktan sonra 1-2 gün içinde yine kesinti oluyor.

Gönderildi : 03/10/2013 14:58

Paylaş: