Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS Hata

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,433 Görüntüleme
(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Ortamda 2008R2 Std. Edt. Server kurulu. DC yüklü 30 Client var. Wsus kurulu idi ve kaldırmak sorunda kaldım (WSUS güncelleme klasörünüde sildim) Bir kaç gün Wsus' u sonra tekrar yükledim. Yükleme esnasında o anki güncellemeri alıyor fakat sonraki günlerde WSUS herhangi bir güncelleme yapmıyor. Tüm eşitlemelerde sıfır update gösteriyor. Bilgi amaçlı mail kurulumuda yapmıştım daha önceden bilgi amaçlı günlük mail geliyordu fakat şu an gelmiyor ve aşağıda ki hatayı veriyor.

"  System.Net.Mail.SmtpException: Posta gönderme hatası. ---> System.Net.WebException: Uzak ad çözülemedi: '[email protected]'
   --- İç özel durum yığını izlemesinin sonu ---
   konum: Microsoft.UpdateServices.Internal.BaseApi.SoapExceptionProcessor.DeserializeAndThrow(SoapException soapException)
   konum: Microsoft.UpdateServices.Internal.DatabaseAccess.AdminDataAccessProxy.SendTestEmail(String emailLanguage, String smtpUserName, String senderEmailAddress, String smtpHostName, Int32 smtpPort, String recipients)
   konum: Microsoft.UpdateServices.Internal.BaseApi.EmailNotificationConfiguration.SendTestEmail()
   konum: Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Dialogs.EmailNotificationSettingsDialog.backgroundWorker_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e)    "

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/09/2013 23:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

DB yi yeniden mi kurdunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2013 01:55

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Hakan bey. DB' i yeniden kurdum ve güncellemeleri yeniden çekti. Sonra ki günlerde çekmiyor. Eşitlemede 0 güncelleme görünüyor ve mail atmıyor.

Teşekkürler

Gönderildi : 30/09/2013 03:24

Paylaş: